Sevgi Forum  
SevgiForum.NET

Go Back   Sevgi Forum > EĞİTİM ÖĞRETİM > Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM
Nickiniz

Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM ÖSYS (ÖSS) , KPSS , TUS , LES , ÜDS , YDS , KPDS , DGS , OKS, SBS , AÖF Sınavları Hakkında

Konuya Üye Davet Edin.

Yeni Konu aç  Cevapla

Dönüş Bağlantısı Seçenekler
Alt 18.11.2013   #1
Bayanlar Grubu

KatRe-i HaYaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 1611
Konular: 4180
Beğenileri: 4392
Karizma Puanı: 806
Online / Ofline
KatRe-i HaYaT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Standart AÖF Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Dersleri

AÖF Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Dersleri - AÖF Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü - Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü - Özel Güvenlik ve Koruma önLisans Programı

Programin Amaçlari
Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programi’nin amaci; özel güvenlik personeli olarak çalişmak isteyenlerin akademik eğitim almak suretiyle bir özel güvenlik personelinin sahip olmasi gereken bilgileri kazanmiş, uygulamak durumunda olduğu başlica kanunlari bilen, temel hak ve özgürlüklere saygili elemanlar yetiştirmektir.

Kimler Kayit Yaptirabilir
Bu program ilk kez 2008-2009 öğretim yilinda Ek Yerleştirme kapsaminda öğrenci alacaktir. ÖSS’de herhangi bir puan türünden 145 ve üzeri puan alan kişiler bu programa yerleştirilebilmektedirler. Programin kontenjani sinirsizdir. Kayit için tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadiğini, erkek
adaylarin 1.75m’den, kiz adaylarin 1.65m’den kisa olmadiğini belgeleyen hayet raporu alinmasi ve adaylarin sabika kaydinin olmamasi gerekir. Örgün bir programda kayitli ya da mezun olanlar, alanlari dişinda olmak üzere ÖSS’ye girmeden İkinci Üniversite uygulamasi kapsaminda bu programa başvurabilirler.

Mezuniyet Sonrasi
Programdan mezun olan öğrenciler, “Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Diplomasi” alirlar.

İş Olanaklari
Mezunlar; kamu kurum ve kuruluşlarinin bünyesinde oluşturulan özel güvenlik birimlerinde, kişilerin silahli korumasi olarak, özel güvenlik şirketlerinde; bu şirketlerce verilecek güvenlik hizmet alanlarinda (kamu kurum ve kuruluşlari, alişveriş merkezleri, bankalar, gar, havalimani, terminal, tramvay gibi ulaşim sistemleri, toplanti, konser, spor karşilaşmalari, sahne gösterileri gibi etkinlikler ve fabrikalar) çalişabilmektedirler.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Program kapsamında okutulan tüm derslerin dönemlere göre gruplandırılmış halini bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için dersin adına tıklayınız. Güz Dönemindeki derslerin basımı tamamlanan kitapları bu sayfada yayınlanmaktadır. Bahar Dönemindeki derslerin kitaplarının basım süreci devam etmektedir. Kitaplara erişmek için ilgili dersin e-Kitap sütununda yer alan PDF simgesine tıklayınız.

__________________________________________________________________________________________
Mevla'ya Has Olmayan Gönül. .
Leyla'ya Paspas Olur . . !

Ve Güldün, RENGARENK Yağmurlar Yağdı.. !

Etiketler
aöf, dersleri, güvenlik, koruma, önlisans, Özel

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler