SevgiForum.NET

Go Back   Sevgi Forum > SEVGİ FORUM GENEL > Güzel Sözler
Nickiniz

Konuya Üye Davet Edin.

Yeni Konu aç  Cevapla

Dönüş Bağlantısı Seçenekler
Alt 14.03.2013   #1
Adminastrator

Özgü® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 1
Konular: 1525
Beğenileri: 11212
Karizma Puanı: 1857
Online / Ofline
Özgü® isimli Üye şimdilik offline konumundadır
icon__ Nihat Hatipoğlu Sözleri

Hiç Bir Günah ;
Allah 'ın Rahmetinden Büyük Değildir . .

- Nihat Hatipoğlu -

Reyhan, roben, Hazal ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
__________________________________________________________________________________________
iηaηıyσгѕaηız üѕтüηѕüηüz
Alt 20.08.2013   #2
Adminastrator

Profil Bilgileri
Online / Ofline

"Güzel annem için sizden fatiha bekliyorum."
Nihat Hatipoğlu

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Alt 27.08.2013   #3
Adminastrator

Profil Bilgileri
Online / Ofline

Rabbim! Geçici ve boş şeylerle yorulan kalbimi Sevginle doldur.
Her şeye Senin sevginle bakabilmeyi öğret…

Nihat Hatipoğlu

Reyhan, roben, KatRe-i HaYaT ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Alt 27.08.2013   #4

byabdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 1151
Konular: 595
Nereden: IstanbuL
Beğenileri: 6827
Karizma Puanı: 1229
Online / Ofline
byabdullah isimli Üye şuanda  online konumundadır

Dipnot : - Değerli hocam Nihat Hatipoğlu'nun fon müziğ-

Özgü®, Reyhan, roben ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
__________________________________________________________________________________________

عبدالله

Kabahat benim ne diye her havlayana cevap veriyorum ki ..
''hoşt '' de geç

Alt 20.09.2013   #5
Adminastrator

Profil Bilgileri
Online / Ofline

Günahınız ne kadar büyük olursa olsun, unutmayın ; Hiçbir günah Allah'ın merhametinden daha büyük değildir..

- Nihat Hatipoğlu

Alt 21.10.2013   #6
Adminastrator

Profil Bilgileri
Online / Ofline
Standart Bugün siyahlar Kâbe'ye daha da yakıştı

Yazıyı Dinle

Bugün siyahlar Kâbe'ye daha da yakıştı

Muhteşem görüntüsü ve simsiyah giysisiyle Kâbe bugün İslam âlemi için daha anlamlı. Sanki bu haliyle İslam âleminde dökülen kana, yapılan zulme bir isyanı simgeliyor. Kâbe'ye çarpıp geri gelen, hacıların lebbeyke sesleri bir isyana, bir dirence bir kıyama benziyor bence.
Korkarım ki Kâbe bugünlerde kıyametten önce yeryüzünden kaldırılacağı günleri özlüyor. Korkarım ki Kâbe bizim beldelerimizden, harem mıntıkasından artık muhacir olmak istiyor. Korkarım ki Kâbe bu diyarlardan hicret etmek istiyor, kaçmak istiyor. Sanki siz birbirinizin kanını döktükten sonra, benim harimime yaban eli sokmuş oluyorsunuz diyor.
Kâbe'ye edeple yaklaşırız. Tavaf ederiz, selamlarız, dokunuruz. Örtüsüne tutunup günahlarımıza ağlarız. Kâbe'ye yapılan en küçük bir saygısızlığı kabul etmeyiz. Edemeyiz. Etmemeliyiz de.
Ama ne yazık ki Kâbe'ye gösterdiğimiz bu saygıyı, birbirimizin iffetini korumakta, izzetini, onurunu, şerefini, esenliğini korumakta gösteremeyiz. Aynı hassasiyetten uzak dururuz.
Kâbe bütün ihtişam ve kutsiyetine rağmen insan eliyle inşa edilmiştir. İnsan ise Rabbin ruh verme emri ile, ruh üfürmesiyle vücuda gelmiştir. Onun içindir ki, bir müminin izzeti ve onuru Kâbe'den üstün görülmüştür.
Hz. Peygamber'in Kabe'nin üzerine ezanı okuması için Hz. Bilal'i çıkarması elbette ki sıradan değildir, tesadüfi değildir. Siyahi bir eski köle olan Hz. Bilal'i.
İslam âleminde kan akıyor. Ümmetin âlimleri ise hâlâ çoraba mesh olur mu, olmaz mı diye tartışıyorlar. İslam beldelerinde halk kanla abdest alıyor, ümmetin âlimleri kan abdesti bozar mı diye soruyorlar.
Olağanüstü zamanlar yaşıyoruz. Bu kanı durdurmalıyız. İslam beldelerinin tümünü bağlayacak, mücbir kılacak manevi vasfı olan otoriteler inşa ederek tahkim olayına, hakem olayına zorlamalıyız. Yoksa zalimlerin, diktatörlerin, aşiretlerin insafına bırakırız bu Hz. Muhammed'in (sav) mazlum halkını, ümmetini.
Günahlarımız yüzümüze yansısa
İşlediğimiz her günahın manevi bir şekli varmış. Suratsız ve çirkin bir şekil. Bazen bu şekil, ürkütücü bir hayvanın, bazen ise daha feci bir görüntünün yansıması şeklinde olurmuş.
Yüce Rabbimiz rahmetinden ve settar -örtücü- isminin hürmetine bu yüzümüzü birbirimize göstermezmiş. Düşünebiliyor musunuz, şayet karşımızdakinin hakkımızda ne düşündüğünü, hangi duygular içinde olduğunu, demin hangi günahı işlediğini görebilseydik sokağa çıkabilir, birbirimizin yüzüne bakabilir miydik?
Şayet bu hallerimiz birbirimize görünseydi acaba maske mi takardık, yoksa uzlete çekilir sokağa çıkamaz, yoksa tam tersine iyi işler mi işlerdik bilemiyorum. Ama bildiğim bir şey var ki, o da yüce Rabbim şefkatinden dolayı bu suratımızı gizliyor. Belki ancak hal ehli, Allah'a çok yakın olan insanlar biraz muttali oluyorlar bu hale. Bize gösterilmiyor belki ama o yüce Rabbimiz her şeyin farkındadır. Sizin kendi hakkınızda bilmediğinizin, farkında olmadığınızın da farkındadır. Ve buna rağmen sizi ve bizi deşifre etmiyor, örtüyor. Bir daha günaha meylettiğinizde bütün bunları bir daha düşünün.

Hastalıklar günahlara kefarettir
Hz. Peygamber (sav) elinde tuttuğu kuru bir yaprakla cemaatin huzuruna gelir. Cemaatin huzurunda bu ağaç dalını silkeler. Kuru yapraklar birbiri ardınca dökülür.
Peygamberimiz şöyle buyurur; İşte müminin günahı buna benzer. Hastalanan müminin günahı bu kuru yapraklar misali dökülür. Yeter ki hastalığına sabretsin, isyan etmesin.
Sahabeden İmran bin Husayn (ra), 30 yıla yakın bir süre hastalık çeker. Dostu bu kadar ağır ve acı veren bu hastalığa nasıl sabrettiğini sorar. Hz. İmran şöyle cevap verir: Ben hastalığıma hiç isyan etmedim. Bu sabrın karşılığında Allah beni mükafatlandırdı. Biliyor musun ben melekleri gözlerimle görüyor ve onlarla sohbet ediyorum. Bu makama ancak sabırla ulaştım. Belki bu hastalık gelmeseydi bu hale ulaşmayacaktım.
Kişi elbette ki hastalık istememeli. Hastalıktan Allah'a sığınmalı. Tedavi olmalı. Allah'ım bana bela ver dememeli. Diyemez. Bunu caiz görmemişler. Ama bir hal gelince de sabretmelidir.

Kuran'ın kaldırılacağı gün gelince
Evinizin kitaplığında bulunan Kuran-ı Kerim'i bol bol okuyunuz. Hem Arapçasını, hem mealini ve hem de tefsirini. Çünkü Kuran'la meşguliyet ibadettir.
Kuran-ı Kerim'e bir gün kaybolacak bir hazine gibi bakınız. Zira gün gelecek ve Kuran-ı Kerim elimizden çekilip alınacaktır. Yeryüzünden kaldırılacaktır.
Hz. Huzeyfe (ra) Hz. Peygamber'den şu hadisi nakletmektedir. Peygamberimiz şöyle buyurdu:
Bir elbisedeki nakış nasıl eskirse İslam da bir gün gelecek ve böyle eskiyecek. Hatta öyle bir durum olacak ki, oruç, namaz, hac ve sadakanın (zekâtın) ne olduğu unutulacak. Bir gece gelecek ki, Kuran-ı Kerim ayetlerinden yeryüzünde hiçbir ayet kalmayacak.
Sadece insanlardan bazıları ve bazı ihtiyarlar şöyle diyecekler: Biz babalarımızın -la ilahe illallah- dediğini duyuyorduk. Biz de işte ancak bunu söylüyoruz.
Hadisi dinleyenlerden -Sıla- isimli zat Hz. Huzeyfe'ye soruyor: Peki bu adamlar namazı bilmez, haccı bilmez, orucu bilmez ve zekâtı da bilmez iseler bu kelime -yani sadece la ilahe illallah, Allah'tan başka ilah yoktur sözü- onlar için yetecek mi?
Soruya muhatap olan Hz. Huzeyfe soruyu duymazdan gelir. Ama Sıla ısrarla sorunca, üçüncü kez soruşun sonrasında Hz. Huzeyfe şöyle cevap verir: Bu söz ancak onları ebedi cehennemde kalmaktan kurtarır... (İbni Mace, hadis no: 4049)
Elbette bu günlerde değiliz. Elbette henüz erken. Öyle görünüyor en azından. Ama gün bu, aniden gelse kim ne diyebilir ki. Kuran-ı Kerim'i yaşayan ve idrak eden bir nesil yetiştirmek zorundayız, bu güne takılmadan.

Reyhan, roben, KatRe-i HaYaT ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Alt 25.10.2013   #7
Girişimci Üye

roben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 302
Konular: 89
Nereden: Bulgaristan
Beğenileri: 456
Karizma Puanı: 42
Online / Ofline
roben isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat Hatipoğlu

Şeddâd İbni Evs radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“İstiğfârın en üstünü kulun şöyle demesidir: Allâhümme ente rabbî, lâ ilâhe illâ ente, halaktenî ve ene ‘abdüke, ve ene ‘al⠑ahdike ve va‘dike m’esteta‘tü. Eûzü bike min şerri mâ sana‘tü, ebûü leke bi-ni‘metike ‘aleyye, ve ebûü bi-zenbî, fağfir lî fe-innehû lâ yağfirü’z-zünûbe illâ ente: Allahım! Sen benim Rabbimsin. İbadete lâyık senden başka tanrı yoktur. Beni sen yarattın. Ben senin kulunum. Ezelde sana verdiğim sözümde ve vaadimde hâlâ gücüm yettiğince durmaktayım. İşlediğim kusurların şerrinden sana sığınırım. Bana lutfettiğin nimetleri yüce huzurunda minnetle anar, günahımı itiraf ederim. Beni affet; şüphe yok ki günahları senden başka affedecek yoktur.”

Resûl-i Ekrem sözüne şöyle devam etti: “Her kim, bu seyyidü’l-istiğfârı sevabına ve faziletine bütün kalbiyle inanarak gündüz okur da o gün akşam olmadan ölürse cennetlik olur. Yine her kim, sevabına ve faziletine gönülden inanarak gece okur da sabah olmadan ölürse cennetlik olur.”

Buhârî, Daavât 2, 16. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Edeb 100-101; Tirmizî, Daavât 15; Nesâî, İstiâze 57

melodi bunu beğendi.
Korkaklikta Ar İlerlemekte Şeref Var
السلام والحرية فلسطين
Alt 30.10.2013   #8
Adminastrator

Profil Bilgileri
Online / Ofline

(17)كَانُوا قَلِيلًا مِّنَ اللَّيْلِ مَا يَهْجَعُونَ
(18)وَبِالْأَسْحَارِ هُمْ يَسْتَغْفِرُون
َ

“O muttakîler, geceleri pek az uyurlar, seher vakitlerinde de istiğfâra devâm ederler.” (ez-Zâriyât, 17-18)...
وَالَّذِينَ يَبِيتُونَ لِرَبِّهِمْ سُجَّدًا وَقِيَامًا

“(O Rahmân’ın kulları ki,) Rablerinin huzûrunda secdelere kapanarak ve kıyâma durarak gecelerini ihyâ ederler.” (el-Furkân, 64)
Efendimiz Sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Ben günde 100 kez Allah'tan bağışlanma dilerim." (Müslim)
Bizler de hergün 100 kez 'Estağfirullah' diyelim

melodi bunu beğendi.
Alt 08.11.2013   #9
Adminastrator

Profil Bilgileri
Online / Ofline

Fatıma (r.a)'yı mezara doğru uzatırken Hz. Ali (r.a) öyle ağlıyordu ki gözlerinden akan sicim gibi yaşlar Fatıma (r.a)'nın kefenini ıslatıyordu.
Hz. Ali (r.a) şöyle sesleniyordu:
"Habibun leyse ya'diluhu habibun. Vema lisivahu fikalbi nasibun.
Habibun rabâ ayni ayni vecismi vean kalbi la yağibı."
...

"SEVGİLİM" diyordu Fatıma'sına..
"SEVGİLİM"... Senin sevgini karşılayacak bir sevgi daha yoktur. Doğrusu senden gayrısı için şu yürekte bir nasip de olmayacaktır. Her ne kadar gözlerimden ve vücudumdan uzaklaşsan da KALB'imdesin sürekli ve her dem."

Sonra toprağı atacaklardı Fatıma'nın üstüne..
Toprağa bulaşmış ellerini çırparken Hz. Ali (r.a) şöyle diyecekti:
Doğrusu dünyada tek bir istediğim kaldı Fatıma..
Babana ve sana kavuşacağım günü bekliyorum...

Nihat Hatipoğlunun Kaleminden..

melodi bunu beğendi.
Alt 26.11.2013   #10
Adminastrator

Profil Bilgileri
Online / Ofline

"Allah'ın sana verdiği ve senden mahrum ettiği şeyler, senin gözünde aynı seviyede oluyorsa sen, ALLAH sevgisinin doruğuna varırsın..."

Hazal ve melodi bunu beğendiler.

Etiketler
hatipoğlu, nihat, sözleri

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler