SevgiForum.NET  Go Back   SevgiForum.NET > >

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
      #1  
Alt 02.04.2018
Avcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 18.08.2013
Üye No: 1299
Mesajlar: 7.133
Aldığı Beğeni : 7144
Karizma Puanı: 6601
Avcı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Avcı
Üye
Standart Üyelere Soruyoruz 6. Bölüm
SevgiForum.Net'in güzel insanları..


Üyelere Sorduk 6. Bölüm için sorumuzu sorduk ve cevaplarımızı aldık..

Sorumuzu Hatırlayalım..

Elinizde bir mikrofon var ve söylediklerinizi tüm dünya duyacak..
Ne söylerdiniz ? Evet tüm Dünya Sizi dinliyor...


Cevaplarımıza geçelim hemen..Alıntı: ησηαмє

Hep derlerdi.. adamlık cinsiyet meselesi değil.. şahsiyet meselesiydi diye..

dinleseydik keşke..

Alıntı: LiyAİyiyim diyeyim şükürsüzlük olmasın Cankardeşim.
Benim cevabımla mutlu olacaksan hemen yazıyorum o halde, Rabbim iki cihanda da mutlu etsin seni ve sevdiklerini.

Benim dünya ile pek muhabbetim yok, o beni sevmez bende onu sevemedim.
Onun için mikrofonu ben almayayım da Aşık veysel'e vereyim, desin ki;


Uzun ince bir yoldayım
Gidiyorum gündüz gece
Bilmiyorum ne haldeyim
Gidiyorum gündüz gece

Dünyaya geldiğim anda
Yürüdüm aynı zamanda
İki kapılı bir handa
Gidiyorum gündüz gece

Uykuda dahi yürüyom
Kalmaya sebep arıyom
Gidenleri hep görüyom
Gidiyorum gündüz gece

Kırk dokuz yıl bu yollarda
Ovada dağda çöllerde
Düşmüşem gurbet ellerde
Gidiyorum gündüz gece

Düşünülürse derince
Irak görünür görünce
Yol bir dakka miktarınca
Gidiyorum gündüz gece

şaşar Veysel hep bu hale
Gah ağlaya gahi güle
Yetişmek için menzile
Gidiyorum gündüz gece.

Alıntı: mehmetaluc

Öncelikle bu fırsatı veren Avcı kardeşimize sizlerin huzurunda teşekkürler etmek istiyorum. İlk önce kendime sonra hepimize sesleniyorum, gönül denilen bu et parçası et değildir, bir dünyadır içinde yaşadığımız lakin farkına varamadığımız edepsizce kırdığımız kadrini bilmediğimiz. Bu gönül denilen kalp bizim değildir, beraberce yürüdüğümüz bir yol konuştuğumuz dili duyguları hisleri anlayarak farkına vardığımız bir dünya, cennetimiz cehennemimiz kendi elimizle cennet ya da cehennemi içine yerleştirdiğimiz öteki âlemde yaşacağımız mekânları kendi elimizle seçtiğimiz ayrı bir dünyaya adım attığımız bir âlemi içinde sakladığımız bir mekân… Bize ait değil, gönülden gönül’e varmak için adım, içini nefretle doldurarak dediğimiz değil eyvah yandım, eyvah yanıldım derken yanıldığımızı anladığımız bir ayna bir göz bakış, hisleri paylaştığımız bir dil, emanet verilerek içini neyle döşediğimizin bilinmesi karşılığında sevap ve günahla karşılık bulduğumuz bir ev dünya âlem…
Biz insanlar olarak kendimizi daha güzel ifade etmenin duygu ve düşüncesinin yolun keşif etmeden, duygu ve hislerimizi estetik açıdan ifade etmenin yolu olan şiir edebiyatla uğraşmadan kendimizi duygu ve hislerimizi dar kalıpsız kalıpların içine sıkıştırarak gün yüzüne çıkarmadan karanlıklarda bırakır, sözcüklere farklı anlamlar yükleyerek insanlara varmak yerine, arzularımızın dünyanın hırsımızın esiri olarak, kendimize deneyimler kazandırmadan karanlıklarda bırakarak hayatımıza devam ederiz.

Şiir insanın ruhunu doyuma ulaştırmasıdır, doyumsuz ruhlar bu boşluğu yanlış sokaklarda yanlış uğraşlarla doldurduğunu sanırken öldürdüğünden habersiz yaşamaktadır. Duyguların gülümseyen yüzünü sözlerin bakışların güzelliği ile uğraşır isek gülümseriz, duygusuz hissiz işlerin peşinde boşa koşarsak, boş değersiz olanı kazanırız buda bize bir fayda vermez. Kısacası sevgi bize verilen bir dost yol arkadaşı varmak için bir adım bir gülüştür ki paylaştıkça sevgi olan paylaşmayınca değersiz bizi yakan bir alevdir,
vesselam.
Mehmet Aluç

Alıntı: Ayala

Teşekkür ederim avcı.
Heyecanlandım biraz
Artık savaşları durdurun çocuklar ölmesin.

Alıntı: Aşĸ-ı DeruN
Savaşlar dursun. Çocuklar ölmesin.

Alıntı: AsilbeyAkıllı olun adam olun ve adam olun ...

Alıntı: sükutu-ezberinsan olsunlar sadece ,,:-)


Alıntı: _LoA_Allah Cümlenizi İslah Etsin!Alıntı: PırıL

Engelleri ortadan kaldıralım
You are not alone
Fiziksel ve engelli vatandaşlarımızın ellerinden tutalım.
Barış dolu bir dünya düşlüyorum.

Alıntı: AngeLica

Allah bu memlekete bir daha 15 temmuzlari yaşatmasın.


Alıntı: ömr-ü diyar
Merhabalar Elhamdulillah iyiyim sizlerde iyisinizdir inşallah. Elimdeki mikrofonla uyuyan ümmete seslenirdim peygamber efendimizin veda hutbesini okuyarak. Şuan öyle bir haldeyizki para mal mulk lüks yasama sevdalisi bir haldeyiz. Ve kendimizden komsumuzun aç olduğunu goremez işitmez bir haldeyiz. Oyleki din kardeşlerimizin çığlıklarını bile duyamaz haldeyiz. Yarına umutla uyanmak isteyen o kadar cok kardeşimiz var ki biz sadece tv den bakıp izleyip o anlik duygu seli sonra tv yi kapatinca ne duygu kaliyor ne seli. Bu ümmetin uyanma vakti uyanmasi gerek yapilmasi gerekenleri eyleme dokme vakti. Gec demeyin neresinden dönersek kardır.. Amacim sadece bazi unutulan Rasulumuzun unutulan bu mubarek sözlerini düstur edinmemiz ve hatirlamamiz..


Hamd Allah'a mahsustur. O'na hamdeder, O'ndan yardım isteriz. Allah kime hidâyet ederse, artık onu kimse saptıramaz. Sapıklığa düşürdüğünü de kimse hidâyete erdiremez. Şehâdet ederim ki; Allah'dan başka ilâh yoktur. Tektir, eşi ortağı, dengi ve benzeri yoktur. Yine şehâdet ederim ki, Muhammed O'nun kulu ve Rasûlüdür."
"Ey insanlar! Sözümü iyi dinleyiniz! Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha buluşamayacağım. İnsanlar! Bugünleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız, namuslarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.

Ashabım! Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. O'da sizi yaptıklarınızdan dolayı sorguya çekecektir. Sakin benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyetimi, burada bulunanlar,bulunmayanlara ulaştırsın. Olabilir ki, burada bulunan kimse bunları daha iyi anlayan birisine ulaştırmış olur.

Ashabım! Kimin yanında bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin. Biliniz ki, faizin her çeşidi kaldırılmıştır. Allah böyle hükmetmiştir. İlk kaldırdığım faiz de Abdulmutallib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir. Lakin anaparanız size aittir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız.

Ashabım! Dikkat ediniz, cahiliyeden kalma bütün adetler kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Cahiliye devrinde güdülen kan davaları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu Iyas bin Rabia'nın kan davasıdır.

Ey insanlar! Muhakkak ki, şeytan şu toprağınızda kendisine tapınmaktan tamamen ümidini kesmiştir. Fakat siz bunun dışında ufak tefek işlerinizde ona uyarsanız, bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız.

Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah'ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'ın emriyle helal kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınların da sizin üzerinizde hakkı vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkınızı; yatağınızı hiç kimseye çiğnetmemeleri, hoşlanmadığınız kimseleri izniniz olmadıkça evlerinize almamalarıdır. Eğer gelmesine müsaade etmediğiniz bir kimseyi evinize alırlarsa, Allah, size onları yataklarında yalnız bırakmanıza ve daha olmazsa hafifçe dövüp sakındırmanıza izin vermiştir. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, meşru örf ve adete göre yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir.

Ey mü'minler! Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah'ın kitabı Kur-ân-i Kerim ve Peygamberin sünnetidir.

Mü'minler! Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslüman'ın kardeşidir ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslüman'a kardeşinin kanı da, malı da helal olmaz. Fakat malını gönül hoşluğu ile vermişse o başkadır.

Ey insanlar! Cenab-ı Hak her hak sahibine hakkını vermiştir. Her insanın mirastan hissesini ayırmıştır. Mirasçıya vasiyet etmeye lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden kimse için mahrumiyet vardır.

Ey insanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Adem'in çocuklarısınız, Adem ise topraktandır. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahın da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız O'ndan en çok korkanınızdır. Azası kesik siyahî bir köle başınıza amir olarak tayin edilse, sizi Allah'ın kitabi ile idare ederse, onu dinleyiniz ve itaat ediniz. Kimse kendi suçundan başkası ile suçlanamaz. Baba, oğlunun suçu üzerine, oğlu da babasının suçu üzerine suçlanamaz.

Dikkat ediniz! Şu dört şeyi kesinlikle yapmayacaksınız:

- Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmayacaksınız.

- Allah'ın haram ve dokunulmaz kıldığı canı, haksız yere öldürmeyeceksiniz.

- Zina etmeyeceksiniz.

- Hırsızlık yapmayacaksınız.

İnsanlar! Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz? "

Sahabe-i Kiram birden söyle dediler:

"Allah'ın elçiliğini ifa ettiniz, vazifenizi hakkıyla yerine getirdiniz, bize vasiyet ve nasihatte bulundunuz, diye şahadet ederiz!"

Bunun üzerine Resul-i Ekrem Efendimiz (S.A.V.) şahadet parmağını kaldırdı, sonra da cemaatin üzerine çevirip indirdi ve söyle buyurdu:

"Şahit ol yâ Rab! Şahit ol yâ Rab! Şahit ol yâ Rab! "Alıntı: noLde

İşçilere, emekçilere, garibanlara, mazlumlara, öksüzler ve yetimlere, sahip çıkıldı bu ülkede.
Alıntı: Reiss
Mutluluğunuz mutlu eder bizi. Cevap vereyim.
Benim O'nu çooooook sevdiğimi O biliyor, siz de bilin.


Alıntı: Casseria

Merhaba avcı kardeşim.
Ben insanlığın, bilim çağına ! bilimsel gelişmelere destek vermesini isterim. İnsanların sürekli araştırma yapmasını ufkunu geniş tutmasını sterim.

Alıntı: ikLima

Merhaba
Sevdiğim için tüm dünyaya haykırmak isterdim
Elhamdülillah Seni Yanımda Var, Gönlümde Yâr Edene derdim.


Alıntı: ►KÃÑÅRYÂ◄
merhaba teşekkürler iyi diyelim iyi olalım sizde hep iyi olun dualarımla konuya gelirsek kısa ve öz (Savaşlar Olmasın Çocuklar Ölmesin) şarkı için çok teşekkürlerimi sunuyorum kendinize çok iyi bakın Allaha emanet olun hayırlı huzurlu akşamlarınız olsun sevgiler saygılar.


Alıntı: Ayaz

Hayatınızın vazgeçilmezleri olsun. Onları küçük çıkarlar için asla feda etmeyin.

Yarınlarınızın güzel olması dileğiyle ((:


Alıntı: SAHRA

Merhaba

İnsan olduğunuzu unutmayın!
Yaşattığınız iyi-kötü her şeyin karşılığını bir gün göreceksiniz.
Karşınızdakini yargılarken onu iyi tanıdığınızdan emin olun. Zira en büyük hastalıklardan biri bencilliktir acımasız olmayın. İnsanlar kalp taşıyor taş değil...
Yalandan, riyadan, aldatmadan, kurnazlıktan...uzak durunAklıma gelenler bunlardı çok şey var belkide gerisini de diğer mikrofon sahipleri söylesin
Teşekkür ederim


Alıntı: Elif


Rtük'e çağrı yapmak isterim .. Şu Televizyon programlarına çeki düzen versinler.

Geçenlerde bir akrabam tvlerde yayınlanan reklama aldanarak ürün satın almış dolandırılmış..


Alıntı: aYYıldızÜzülmekten değil, üzmekten korkarım.

Alıntı: Avcı

Sevgi güzel şey..
İnsanı ve insanlığı kurtaracak en değerli şeydir sevgi..

Ancak insanlar; öyle gamsız, öyle parvasızca kullanıyor ki bu sevgiyi..
Kullanmak demeyelim katletmek diyelim..

Sahte sevgiler, sözde dürüstlük rolleri.. asılsız güveniyorum demeler...

İnsanlar;

Yeter ! Artık birbirinizi kandırmayın..
Seviyorum ulan.. ölene kadar seveceğim...
Güveniyorum bee... kendimden çok güveniyorum deyip...

sonra bırakmayın...

Dürüstlükten bahsedip.. düzenbaz olamyın..


Dipnot : Katılım sağlayan arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederiz..

SevgiForum.Net Yönetimi


Alıntı ile Cevapla
02.04.2018
  #2
AngeLica
Bayan Üye
 
AngeLica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Profil Bilgileri    
Kayıt Tarihi: 17.09.2015
Üye No: 7717
Mesajlar: 1.051
Aldığı Beğeni: 1769
Rep Puanı: 2509
Etiketle: @AngeLica
Online / Ofline :
AngeLica isimli Üye şimdilik offline konumundadırGüzellikler çıkmış ortaya.
Asıl Bey'in cevabını kısa öz etkili buldum.

Not allowed! Not allowed!
  Alıntı ile Cevapla
02.04.2018
  #3
LiyA🕋 HeP YeK HeP TeK 🕋
 
LiyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Profil Bilgileri    
Kayıt Tarihi: 27.07.2017
Üye No: 8636
Yaş: 28
Mesajlar: 3.683
Aldığı Beğeni: 5069
Rep Puanı: 5027
Etiketle: @LiyA
Online / Ofline :
LiyA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cevapların hepsi güzel. Bazı üyeler pişti olmuşlar.


Not allowed! Not allowed!
  Alıntı ile Cevapla
02.04.2018
  #4
Elif
Bayan Üye
 
Elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Profil Bilgileri    
Kayıt Tarihi: 08.02.2013
Üye No: 102
Yaş: 25
Mesajlar: 991
Aldığı Beğeni: 326
Rep Puanı: 135
Etiketle: @Elif
Online / Ofline :
Elif isimli Üye şimdilik offline konumundadırOrtak nokta huzurlu bir yaşam görünümünde.

Not allowed! Not allowed!
  Alıntı ile Cevapla
02.04.2018
  #5
ησηαмє
Bayan Üye
 
ησηαмє - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Profil Bilgileri    
Kayıt Tarihi: 04.12.2013
Üye No: 3763
Mesajlar: 3.049
Aldığı Beğeni: 3085
Rep Puanı: 3953
Etiketle: @ησηαмє
Online / Ofline :
ησηαмє isimli Üye şimdilik offline konumundadırBen neden etikette yokum dış kapının mandalımıyım ben :36:

Not allowed! Not allowed!
  Alıntı ile Cevapla
02.04.2018
  #6
Sahra
Gözlerin anlattığı cümleyi suskunlar dinler.
 
Sahra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Profil Bilgileri    
Kayıt Tarihi: 10.09.2013
Üye No: 1639
Mesajlar: 11.508
Aldığı Beğeni: 14063
Rep Puanı: 41500
Etiketle: @Sahra
Online / Ofline :
Sahra isimli Üye şimdilik offline konumundadırAlıntı: ησηαмє
Ben neden etikette yokum dış kapının mandalımıyım ben :36:
dalgınlığa gelmiştir sanırım

Not allowed! Not allowed!
  Alıntı ile Cevapla
02.04.2018
  #7
LiyA🕋 HeP YeK HeP TeK 🕋
 
LiyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Profil Bilgileri    
Kayıt Tarihi: 27.07.2017
Üye No: 8636
Yaş: 28
Mesajlar: 3.683
Aldığı Beğeni: 5069
Rep Puanı: 5027
Etiketle: @LiyA
Online / Ofline :
LiyA isimli Üye şimdilik offline konumundadırAlıntı: ησηαмє
Ben neden etikette yokum dış kapının mandalımıyım ben :36:
Nick Türkçe karakter olmadığı için etiketlenmiyor olabilir.

Not allowed! Not allowed!
  Alıntı ile Cevapla
02.04.2018
  #8
Avcı
Üye
 
Avcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Profil Bilgileri    
Kayıt Tarihi: 18.08.2013
Üye No: 1299
Yaş: 25
Mesajlar: 7.133
Aldığı Beğeni: 7144
Rep Puanı: 6601
Etiketle: @Avcı
Online / Ofline :
Avcı isimli Üye şimdilik offline konumundadırAlıntı: ησηαмє
Ben neden etikette yokum dış kapının mandalımıyım ben :36:
Yok efendim . Estağfirullah..

Siz kıymetlisiniz.. Türkçe karakterden dolayı evet.

Not allowed! Not allowed!
  Alıntı ile Cevapla
03.04.2018
  #9
leyli hilal
Dost Üye
 
leyli hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Profil Bilgileri    
Kayıt Tarihi: 06.12.2012
Üye No: 46
Mesajlar: 1.897
Aldığı Beğeni: 1202
Rep Puanı: 1547
Etiketle: @leyli hilal
Online / Ofline :
leyli hilal isimli Üye şimdilik offline konumundadırCevap veren herkesin yüregine sağlik.çok güzel yorumlar çıkmış ortaya

Not allowed! Not allowed!
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
bölüm, soruyoruz, Üyelere


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:59.Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
SevgiForum

Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.