PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nur YüzLüM (Peygamberim)

Özgü®
11-29-2012, 09:37 PM
http://img98.imageshack.us/img98/3866/gulalegeceveyolculukmd8.jpg

Yar Ey Yar...Bu Ümmetin SEN'i Arar...

Kalbimizde yazmaya çalıştığımız o mührüne kurban olduğumuz…
Anam babam sana feda olsun” diyen yiğitlerin misali bir teline feda etseydim şu biçare “ben”i…..”Ben” olamadığım şu iğrenç “beni”….
Günah deryasındaki havuzdan bir türlü tam olarak çıkamamış artık benim bile kendisinden şüphe ettiğim şu zavallı “beni”….Temizlenir miydim sahi o zaman Efendim?

Kahramanların gibi değiliz elbette…Yaşına rağmen ısrarla şehadet şerbetini içmek isteyen küçüğün “yüreği” yok belki bizde…
Ama hasretiz sana…Şaşkınız halimize…

Mesajın kalplerdeki ferman…Ulaşacak inşAllah cümle aleme…
Biz Kevser havuzundaki randevuyu bekleyen acizzayıfyorgun düşmüş varlıklar….
Susuzluğumuzun şerbetini o güne saklıyoruz….Ellerinin dudaklarımızla birleşeceği o güne…..

Medine Ensarı misali kalplerimizin en müstesna köşesindesin…
Yorgunluktan biçare kalmışgöremez duyamaz olmuş bu sinelere hissettir kendini…
Hissettir süründür ve gerekirse öldür yolunda….

Özgü®
11-29-2012, 09:38 PM
Alemlere Rahmetsin Efendim (sav)

Yüce Allah buyurur ki:

"Resûlüm Muhammed! Biz seni ancak alemlere bir rahmet olarak gönderdik." (1)

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) anlatıyor:

"Allahu Tealal yasak ağaçtan yediğinden dolayı Âdemi Cennet'ten dünyaya indirdiği zaman Adem (a.s) kusurunu anladı affı için ağladı ve:

"Ya Rabbi! Beni Habibin/sevgilin Muhammed hatırına affeyle." Diye yalvardı. Allahu Teala:

"Ey Adem sen benim habibim Muhammed'i nereden tanıyorsun?" diye sordu. Haz. Adem:

"Ya Rabbi! Sen beni Cennet'e yerleştirdiğin zaman Cennet'in her yerinde Arş'ın üzerinde "Lâ ilâhe illallah Muhammedu'r-rasulullah" yazısını gördüm. İsmi senin isminle birlikte zikredilen ve her yere nakşedilen bu zatın senin katında çok kıymetli ve sevgili birisi olduğunu anladım. O sevgili kulunun hatırına beni affetmeni istiyorum." dedi. Allahu Teala:

"Ey Adem doğru söyledin; o bana halkın en sevimlisidir. O senin evlatlarından birisidir. Peygamberlerin sonuncusudur. Eğer onu yaratmasaydım seni de yaratmazdım. Seni onun hatırına affettim." buyurdu. (2)

------------------
(1) Enbiyâ sûresi 107.âyet
(2) Hakim Müstedrek II615; Beyhaki Delailü'n-Nübüvve V488 Tabarani es-SağirII82-83.

Özgü®
http://img397.imageshack.us/img397/4958/hzmuhammedhd8.jpg

Yâ Rasûlallah eğer Sen gelmeseydin âleme

Güller açmaz bülbül ötmez mechûl esmâ Âdem’e

Varlığın mânâsı kalmaz garkolurda mâteme!....

Dediler bana -Bu dünya O var diye yaratildi-
Geldim dünyaya actim gözlerimi aradi bu gözler seni
Ama sen yoktun...
Haber göndermi$sin
-Karde$lerime selam olsun- demi$sin...
Seni göremeyen karde$lerine selam
Senden gelen selama can kurban Ya ResulAllah.

Sen ki e$siz tebessümüyle kalpleri anahtarsiz acan
Sen ki 4mevsim acan gül
Sen ki 1yavrucagin ku$u ölmü$ diye taziyeye giden ince gönül
Sen ki harbe en önde giden korkusuz cengaver.
Cocuklarin bile fikrini soran büyük dü$ünür
Ismi Allah la yazilacak kadar $ereflisin.

Bir hayvan ölüsünden herkes uzakla$irken
Onun güzel di$lerini görecek göz vardi sende...
Selam vermeyi cok sevmene ragmen
Tembellik yapana bunu layik görmeyecek kadar cali$kandin sen.

Cocuklarla oyun oynayan alcak gönüllü sevgi güne$i
Iki kurbanligin oglu olarak asildin sen.
Can dü$manlarinin malini emanet ettigi
Sözüne güvendigi emindin sen

Hz. Yusuf tan güzel tüm insanlar icinde özeldin sen
Inci di$lerinin arasindan cikanlarla kimsenin incinmedigi yürektin sen.

Sen yürüyünce daglar erirdi mahlukat selam verirdi sana
Iftira atanlar üzünce seni melekler öperdi yanaklarindan

Münkirler aglatinca Amine yoktu ki kucaklasin seni?
Abdullah görmedi nasil cezalandirsin kafirleri?
Ama Rabbin vardi alemleri senin icin yaratan Rabbin...
Miraca cikardi seni sevgiliyi görmek her$eye degerdi.

Bahiranin bahcesindeki kuruyu ye$erten sevgili !
Gel ey nebi.
Gönlümün bozkirları seni bekler.
Seni sevmek her ruhun yiyecegi icecegi
Ilahi a$kin gidaiı seni sevmekten gecer.
Benim sevgim nedir ki?
Ayciceginin güne$e olan sevgisi...
Önemli olan güne$in aycicegine i$ik göndermesi.
Sana öylesine muhtacim ki...
Ölesine muhtac...

.

Özgü®
Rasulullah sana hasret degil. Hasrete hasret kaldim. Seni özlemeyi özledim. Onun icin göz yasi dökmeyi özledim. Bu hayat bu serüven bu macera bu cizgi ne zamana kadar bu sekil gidecek. Senin benim yanimda olmani istedim. Hayatim boyunca Senin benim aklimda gönlümde dilimde hareketlerimde hücrelerimden cikmamani isterdim. Hayatimin her aninda senin iznde olmani isterdim. "Isterdim" ile kaliyor. Bizi hep gördügünü biliyorum. Ya Rasulullah gördükcede hep agladigini hissediyorum. Bu hasret ne zamana kadar sürecegini bilmiyorum. Basiretim acik olsada seni görebilsem sana hasret kalmiyacagimi biliyorum. Senin hayatini kendi hayatima gecirdigim takdirde hasret kalmiyacaginida biliyrum. Ya Rasulullah benim yanimada ugrayacaksin. degil mi? Ümidimi yitirmedim. Sadece biraz bana kivilcim lazim. Belki senin hasretini istemeyi gücüm yetmiyeceginiden korkuyorum!!! Seni görebilsem diye bazen düsünüyorumda fakat ben daha kardesimin izdirabini göremiyorumki. Onun ne gibi acilarinin korkuyorum. Bunca zaman göz yaslarinin pinarlarinin dinmedigini biliyorum ve halen dinmediginide biliyorum. Evet seni istemekten oldugunu göremiyorum. Burasi öyle bir yerki herkes kendi kösesine cekilmis ve beni kurtar diye haykiriyor. Senin o pinarlarin aktikca bizim bu hayatimisda Rabbimde merhamet ediyor. Az bir süre kaldigini biliyorum. Ya Habib senin o nur yüzünü nasil kiyiyiroum? Sen benim icin göz yasini akitma Iraktaki Filistindeki Cecenistandaki yani bütün müslüman ülkelerindeki bacilarima bebeklerime mücahitlerime o pinarlarini akit ki rabbim onlara sabirlarini artirsin. Sira bana gelecek! Ya sevgili sana Hasret özledim! Bu aski tasiyacak gücü ver! Su icimdeki firtinalari birtek senin hasretin dindirecegini bildigim halde o hasreti istemekte zorluk cekiyorum

YA RASULULLAH SANA HASRETİM.....

Özgü®
yüreğime misafir ol efendim..
--------------------------------------------------------------------------------
Bir gece yüreğime misafir ol...
Yüreğimin kapılarını açacağım sonuna kadar.
Yeter ki gel derken sana utancımdan göz yaşlarımı saklamayayım.
Davet edenle edilen arasındaki uçurum peri kızının değneğiyle
dahi kapatılamaz! Ama yine de seni davet ediyorum. Seni Efendim...
Ayağının tozunu gözüme sürme diye çekeceğim
geldiğin gün yerdeki tozları toplayarak...
Biçareyim nâçarım ve Senden uzağım Efendim...
Gözlerim gözlerine hasret gözleri arıyor sokaktaki gözlerde!..
Yüreğim Sana sevdalı yüreklerle dost olmak için çırpınıyor!..
Nereye baksam neye uzansam feryatlar geliyor çevremden.
Bütün serzenişleri sineme çekiyorum. Senin şu sözünle
“Sabır musibetin ilk şokunu yediğin zamandır.”
Sevgin için sükut ediyorum. Nurun için rızan için...
Ve bunlara rağmen yüreğime konuk olmanı bekliyorum bir gece...
Kararmış bir yüreğin ölmüş bir ruhun son arzususun Sen.
Donmuş ve buğulu gözlerimin umudusun Sen... Sen her şeyimsin…
Geçmişim geleceğim ve istikbale ait hülyalarımın GÜLÜSÜN...
Gül koklamaya utanır Gül lafzını söylemeye çekinir oldum.
Her gülü Senin sevginle kokladım...
Ey Güllerin Sultanı! Kanayan yüreklerin merhemi.
Donuk bakışlarımın rengi. Gönlümün tesellisi...
Ve kararmış bir yüreğin son arzusu...
SEN! Bir gece yüreğime misafir ol Efendim...
Yüreğimin kapılarını açacağım sonuna kadar !!!...

Özgü®
11-29-2012, 09:39 PM
Ne Mutlu Senin Gönlüne Düşene ..))

Ey en Sevgili'den lütuf Sevgili!.. Dudaktan dökülen sözle kalemden süzülen satırların sadra doğan muhabbetle olan sıcak bağını hesaba katarak kelâmımın Senin katındaki aczi altında ezilerek şunları diyebilirim ki;
Sen latîf olan Allah'ın yerini kimsenin dolduramayacağı paha biçilmez bir lütfusun bize. Sen lütufların en yücesisin en güzelisin Sultânım! Bizi Sen'in ümmetin olmakla şereflendiren Allah Teâlâ'ya yarattıkları adedince hamdolsun!..
Hazret-i Sevban kadar sevemesem de Sen'i muhabbetine tâlip muhabbet duyduklarının dostu olma yolunda tökezleye tökezleye gelmekteyim Sana doğru.
Ne acıdır ki eskiden muhabbet sadırlardan satırlara nakşedilirken şimdilerde satırlardan sadırlara terfî etmeyi bekliyor. Gönlün muhabbetinle hemhâl olması ise; ancak muhabbetinin hakkını verip mübârek ahlâkınla ahlâklanmaktan geçiyor.
Zâtının aşkıyla yanıp tutuşan ve lütfuna nâil olan şâir Nâbî kadar dökemesem de muhabbetimi satırlara sadrım Sen'in aşkının nûrunu dağıtıyor tüm varlığıma. Hasretin gözlerimden döküldüğünde gözyaşlarımı Fuzûlî'nin gönül testisiyle Sana göndermekten başka bir şey gelmiyor elimden Efendim.
Endülüs'ten Bağdat'a gelip evinin çevresi karantinaya alınmış hocasının kapı aralığından mübarek hadîs-i şeriflerini öğrenmek için dilenci kılığına giren aşkına bürünmüş Bâkî bin Mahlet'i duyduktan sonra Cumâ'ları Sana salât ü selam getirenlerin yüzlerini bizzat gördüğün haberiyle sarsılıp utanıyorum.
Ey kalplerin tabîbi!.. Şahsınızda Sizi Yaratan'ın Zâtına -celle celâlühu- hürmet gösterip mübârek hadîs-i şeriflerinizi nakletmek için bulunduğu mekânda en yüksek yere çıkmayı edebin bir gereği olarak gören bir ecdâda sahipken bu güzel fazîletlerin kalıntılarıyla diri tutmaya çalıştığımız mâneviyâtımızın tekrar yeşermesi için ne olur bize duâ edin! Bizlerin "az"lardan müjdelediğin "garip"lerden "mukarrebûn"dan olmamız için şefaatini lütfet.
Kutlu müjdene nâil olmak için ömrünün son demlerinde İstanbul'un İslambol diye anılmasına vesîle olan fethe ilk adımı atanlardan Ebû Eyyûb el-Ensarî gibi İstanbul'u mânevî açıdan yeniden fethetmemiz tekrar ümmet bilincini İslâm kardeşliğini kazanmamız için kerem edip sünnetinle yol göster bizlere!..
Muhabbete en çok lâyık olan beşer Sen'sin. Senin sevgini başta kendi gönlümüzde ve tüm insanlığın gönlünde İslâm'a hizmetçi olarak diri tutmamız için Sana �Habîbim!� diyen Vedûd olan Allah'tan yardım diliyoruz. Çünkü Sen'i lâyıkıyla sevmek Sana "Sevgilim" diye hitâb eden Rabbimizi de lâyıkıyla sevebilmeye bir vesîledir diye ümid ediyoruz.
Sultanım bizi cürmümüze rağmen sev sevdiklerine sevdir ve şefaatinle sevindir ki; bizden daha bahtiyarı olmasın dâreynde!
Hiçliğinin dahî idrâkine varamamış bu âciz Meryem Senin yaratılışının en önemli harcı olan muhabbetle gönülden gönüle Sana �âdetâ- lehimlenmek ister! Şefaatinle ferahnâk etmezsen eğer hâlimiz nice olur Efendim!
Yâ Raûf! Ne mutlu Sen'in kalbine düşene ne mutlu kalbine Sen düşene!!!
Ne olur bizlere şefaat eyle!
Sultanım!..* * *
Canımı cânân eğer isterse minnet cânıma
Can nedir kim ânı kurban etmeyem cânânıma
* * *
Nur YüzLüm Seni sevdikçe daha çok tanıyor
Tanıdıkça daha çok seviyorum

Özgü®
Son Peygamber

Bir güneş gibi doğdun islam alemine
Rehberkılavuz oldun bizlere
İyiyikötüyü öğrendik sayende
Allahın elçisi son peygamber

Yaptıkların bize sünnet oldu
Buyruklarını yerine getirmek boynumuzun borcu
Yaşamak isteriz yaşadıklarını dolu dolu

Kimsenin gücü yetmez sana dil uzatmaya
Bulur belasını ya bu dünyada ya da ahir zamanda
Savunuruz seni tüm varlığımızla

Özgü®
http://www.ayetler.com/data/link/Hz.Muhammed(s.a.v)/images/Hz_Muhammed(s_a_v)-1.jpg

Özgü®
http://www.ayetler.com/data/link/Hz.Muhammed(s.a.v)/images/Hz_Muhammed(s_a_v)-2.jpg

Özgü®
http://img123.imageshack.us/img123/5039/capturedij7.jpg

Özgü®
11-29-2012, 09:40 PM
http://img248.imageshack.us/img248/3928/alima1ph2wq711tb0dx7.jpg

Özgü®
Sevgililer Sevgilisine

Allahtan korkmayanlardan korkarız senki dünyada bir ağaç altında gölgelenip de sonra yoluna devam eden bir yolcu gibiydin.Cennet yolculuğunda bir adım bile atamayan bizler, nasıl yolunun takipçileriyiz diyebilirizki. Bize yasakladığın şeyleri meşru gören, bizlere bıraktıgın emanetleri unutan bir topluluk olarak nasıl ümmetindeniz diyebilirizki. Hakları gözetmemizi istediklerinin yerine sadece kendi haklarımızı gözetirken, senin şahadet ettiklerini tanımazken nasıl şefaat dileyelin engin rahmetinden…

Rahman ve Rahim olan ALLAH ın adıyla başlardı sultanlara gönderdiğin mektuplar efendim. Bizde senin gibi ALLAH ın adıyla başlıyoruz satırlarımıza ey Sultanlar Sultanı. Ey günahkarların umudu! Affına sığınarak kirlenmiş ruhlarımızla, günahkar dillerimizle sesleniyoruz sana ‘Kişi sevdiğiyle beraberdir’ derdin Efendim. Bizler bu satırları yazarken seninle beraber olmamanın hüznünü yaşıyoruz ey Sevgililer Sevgilisi…her nefes alışında ümmetin aklına gelirdi Efendim. Mübarek hayatında gönlünden hiç eksik etmediğin biz günahkar kulların ise her nefes alışlarında gönülleri daralır Efendim.

Ellerimiz titrer adını yazarken, yürğimiz yerinden çıkacakmış gibi olur, seni nasıl anlatacağımızı bilemeyiz, çünkü seni anlatmak için önce günahsız olmak lazım, günahkar kalplerimizle, kırılası ellerimizle seni nasıl anlatabilirizki, seni anlatmaktan acizken Rabbimiz aklımıza gelir : ‘Şanım hakkı için size kendinizden öyle (izzetli) bir peygamber (s.a.v.) geldiki, sıkıntıya düşmeniz o’na ağır gelir; o size çok düşkündür.Müminlere karşı çok şefkatlidir merhametlidir.’ (Tevbe 9/128)

Bizde çağlar üstü şefkatine, engin merhametine sığınarak başlarız satırlarımıza. Ey nurunun hatırına kainat yaratılan Sevgili! Sen her işinde alemlerin Rabbi olan ALLAH tan yardım isterdin. Biz ise hep başkalarından medet umarız. Sen ALLAH tan korkardın. Biz senin ayağının altına aldıklarını şimdi başlar üstündeyken hangi cüretle sana seslenelim Efendim!

Vasiyetini taşıyamadık zamanımıza. Nasihatlarını tebliğ edemedik. Bir eline dünyayı diğer eline güneşi verseler dahi vazgeçmediğin davana sahip çıkamadık. Ve sözünü iyi dinleyemedik, iyi belleyemedik Efendim.

‘ALLAH ım bilmiyorlardı bilselerdi yapmazlardı.’ Sözünü duyunca utanıyorum kendimden. Bilerek yapmış olduklarım aklına gelince yüzüm kızarıyor, yüreğim sızlıyor Efendim.

Sonra ‘ALLAH ım onlara merhamet et, çünkü onlar cahil bir kavmim’ duan aklıma geliyor, ümitleniyorum ümidimizi kırma Efendim. Ümidimizi kırdırma ALLAH ım. Sen gidince gündüzlerimiz gece oldu Efendim. İnanmak istemedi yokluğuna ellerimiz. En uzun gecelerde ışığımız sendin ey NUR! Sendin kalabalıklarda yalnızlığımız. Çaresisiz, Ey çaresizlerin çaresi…

Özgü®
http://img509.imageshack.us/img509/2049/savro6.png

Peygamberimi Seviyorum. Çünkü, Onu neler sevmedi, kimler sevmedi ki... Onu herşey sevdi, her varlık sevdi. Bulutlar, sevdi onu güneşten koruyarak... Ağaçlar sevdi onu, toprağı yarıp yerinden çıkarak...

Kurtlar sevdi onu, çobanlara rehber olarak... Güvercinler sevdi onu, önünde yuva yaparak Örümcekler sevdi onu, huzurunda ağ örerek... Develer sevdi onu, görünce önünde çökerek... Geyikler sevdi onu, verdiği sözde durarak... Dağlar sevdi onu, heyecanından titreyip sallanarak... Toprak sevdi onu, ayağını vurunca bağrından su fışkırtarak... Kuyular sevdi onu, Kupkuru iken sularla çağlayarak...

Aylar sevdi onu, bir işareti ile ikiye ayrılarak... Güneşler sevdi onu, batmasını geciktirerek... Melekler de sevdi onu, Savaşlarda yardım ederek... Cinler sevdi onu, sesini duyunca hayran kalarak... İnsanlar sevdi onu can atarak, canlarını vererek.. Bebekler sevdi onu, birdenbire dile gelerek... Ama asıl onu Rabbi seviyordu, ona "Habibim" demişti en çok sevdiğini ifade ederek... Peygamberimizi sevmek, imandır, ibarettir,

Peygamberimizi sevmek, imandır, ibarettir,Cennettir, huzurdur, mutluluktur.

Özgü®
http://img265.imageshack.us/img265/1571/d1ti7.png

DOKUNMA PEYGAMBERİME

Peygamberi kötüledi bir deni marka veledi
Ehli iman lanetine müstahak oldu ebedi
Vakarlı insanlardan hemen tokatı yedi
Ses verdi Diyarbakır önüne koydu seddi

Ahir zaman peygamberi, O’’nu tanıyan bilir
Rahmet vesilesidir, akıl taşıyan bilir
Bize marifet verdi, hevesine kıyan bilir
Münkirler red etse de ,hakikati cihan bilir

Yaşlı genci herkesi ,gururla kalkıp geldi
Kadın erkek demeden sanki kükreyen seldi
Peygamber sevgisiyle eylem kemale erdi
Aklı olan anladı nedir bu halkın derdi

Yüzbinler toplandı miting alanında
Salavat getirdiler bir dilde aynı anda
Peygamber sevgisi alevlendi canda
Atmosfer Kur’’aniydi imandaydı kumanda

Zulme sessiz kalmak zalime ortaklıktır
Dinsiz kimseler için her yer bataklıktır
İşleri çok zordur yükleri kabarıktır
Peygamberi saymayan atıksudur,atıktır

O yüce şahsiyeti tarihçilere sorun
Ehl-i beyt hakkında biraz kafa yorun
Bize örnek bıraktı sahabe iki torun
Harareti ağırdı bu yangının, bu korun

Muhammed aleyhisselama dek tüm peygamberler
Yek diğerini övgü ile tasdik eder
Günül onlarla yaşamayı diler
Ne mutlu onlarla yaşayanlara

Özgü®
http://img356.imageshack.us/img356/6597/besmele1zf.gif
http://img134.imageshack.us/img134/7109/resul2mf8.jpg

biliyorum,şu kalem tutan parmaklarım bile layık değil SENİ yazmaya..
ama SENİ SEVİYORUM EFENDİM...
biliyorum,yüreğimin duvarları kapkara... siyah noktalar çepeçevre sarmalamış dört yanı,ama SENİ ÖZLÜYORUM EFENDİM...
gözyaşlarım hak etmiyor sevgini,yüzüm yok SANA bakmaya,..
ama bu gözler hasretinle kanıyor EFENDİM...
SEN doğarken güneş gibi kainata,ben yoktum,göremedim gelişini...
hazreti AMİNE'nın bağrındaki o güneş ,O NUR SENDİN..
gelişini müjdeleyen melekler ,geldin diye tebessüm eden ARŞ,birbirlerine doğusunu haber veren yıldızlar..o parlak yıldızlardan bir tane ben olsaydım EFENDİM..
KISRA'nın sarayında yıkılan sütunların her birine bir darbede ben vursaydım..
gelişini müjdeleyen kuvvetli bir rüzgarda ben olsaydım..
SAVE gölünü kurutan bir nebze AŞKTA ben olsaydım..
sesleseydim kainada,"AHMET'ın yıldızı doğdu "deseydım...
O YILDIZ doğduğundan beri sönük kaldı bütün yıldızlar..
EFENDİM! sahralarda bastığın kum tanecikleri olsaydım da,mübarek ayaklarının altında yandıkça yansaydım..
canım feda olsun SANA EFENDİM,ruhum feda olsun SANA..
layık değilim biliyorum,layık değilim SENİ yazmaya,ama SENİ SEVİYORUM EFENDİM..
ayağına batan bir tek dikene dahi kalbi incinen o iman dolu erlerden ,o aslan parçası yüreklerden biride ben olsaydım...
SANA canıyla,malıyla,ve butün hayatıyla tabi olan o yiğitlerin,o iman dolu abidelerin imanından bir katrede ben olsaydım..
MUS'ap bin UMEYR misali,sancağı sağ elime alsaydım,kopunca sağ elim,onu sol elime alsaydım,o da kopunca sancağı başimla gövdem arasına sıkıştırsaydım...
bir SÜMEYYE olsaydım,imanını iki devenin halatları ucuna teslim etmeyen SÜMEYYE...
bir BİLAL olsaydım,kızgın kumların üzerinde,karnında onlarca kaya,kırbaçlar yeğdıkça vucuduna,yinede"ALLAH-U EHAD"diyen bir BİLAL!.
BİR yasir olsaydım ,paslı mızrakların hedefi olsaydı sinem yinede,
"LA İLAHE İLLALLAH" nidalarıyla haykırsaydım..
EFENDİM! biliyorum layık değilim SENİ özlemeye,SENİ sevmeye,
SENİ yazmaya..

Özgü®
Salavatlar hürmetine bize yağmur ol Ey Resul.Bize yağmur ol ki nicedir kuraklıktan çatlamış kalbimizi senin gözlerinin serinliğinde ıslatalım.Alnımıza yağ ki Ey Sevgili (s.a.v)sesimizi geri çağıralım sözümüzü hatırlayalım

Özgü®
11-29-2012, 09:41 PM
Suç O'nda değil
Suç : Bizde Onu anlatamadık !!!

O kendini anlatmıştı !
Çeyrek asırlık kısa bir zaman içinde yarı yer O'nun sesini duymuştu ! Beşerin beşte biri '' LEBBEYK YA RESULALLAH ! '' deyip karşısında dize gelmişti!

Ama biz duyuramadık…
Düşman gemi azıya almış ; esirdikçe esiriyor...
Ve O'na , O'nun dünyasına salyalar akıtıyor !..

Yeni bi kısım dostlar çıktılar !
Bunlar da Onun yerine başkalarını oturma gayreti içinde !
Ayrı bir çarpıtma ayrı bi saptırma gayreti içindeler !
Adeta ; düşmanla bi kısım dostlar elele omuz omuza !
Onu hafızalardan silmek , Onu bize unutturmak , Onu nesillere unutturmak için yarışıyorlar.

Ben biliyorum ki ; O güzelliğiyle , kendine has cazibesiyle , mâşuklara has keyfiyetiyle , azıcık aşka adım atmış sinelerin daima matlubu daima maksudu daima mahbubu olacaktır !

Onu unutturamayacaklar !!!

Çevrelerine baksalar, çevrelerinize baksanız siz de bunu anlayacaksınız...

15-20 yaşında Hz Muhammedi anlamak çok zordur ; ama Nâm-ı Celîl'i anılırken dudağını yalayan insanlar var , gözyaşlarını ceyhûn eden insanlar var...

Ne 14 asır Onu unutturabilmiş ;
ne de şu 2-3 asırdan beri ŞOM AĞIZLARIN bi kısım SAFDERÛN , başkalarına alet , ağızlarla bir araya gelip Onu unutturmaya çalışmaları ! ! !

UNUTULMADI !
UNUTULMAYACAK !!!

Aksine her gün biraz daha , biraz daha canlanacak , biraz daha tazelenecek , biraz daha sinelerimizde yeni bir Muhammed (sav) bulacağız !

Her şey düşlerle başlar !
Nesiller Onu düşlemeye başladı...
Artık rüyalarımıza girdi
Vâ'ka ; -pek coğumuz itibariyle diyeyim beni bağışlayın - O'nu rüyalarda görmek cahillerin tesellisi !
Ona da muhtaçtık ya !
Ona da susamıştık ya !

Rüyalarımız bile Ona yabancı olmuştu
Yatınca başka şey görüyorduk !
Kalkınca da başka şeyin hayalini yaşıyorduk !

Demek ilk defa ; kadem bastı gönül tahtına !!!
Allah Resulü ilk defa rüyalarımıza kadem bastı

Ve bizde Ona ,

'' HOŞ GELDİN YA RESULALLAH !
''
diyoruz ...

GönüL tAHtıNa HoŞ GeLDiN
SULTANIM (sav) . . .

Gönül koyuyorum !!!

O'nun yerine bazılarını oturtmak istemeleri karşısında gönül koyuyorum !!!

Kendimi de affedemiyorum , yapılanları da mazur göremiyorum !!!
Gönül koyuyorum..

O yerine insan konacak bi insan değildi
Allah ; mahlukat arasında varlık arasında eğer eşi olmayan , menendi olmayan , benzeri olmayan birisi varsa '' O '' olarak yarattı !

Madem ki O gönlümüze kadem bastı ; içlerimize bi duygu bi düşünce bi rüya bi hülya olarak yeşermeye başladı ;
Gönül yamaçları matlubunu buldu demektir !
Rüyalarımız aradıgını buldu demektir !..

Ve o düşün , çok yakın bi gelecekte , rahmeti sonsuz tarafından gerçekleştirilecegi ümidini besliyorum..

Ümidimiz ..

Şehbâl açsın Ruh-ı Revân-i Muhammedî her yerde ( sallallahu aleyhi vesellem ) !

Bütün gönüller O'nu duysun !
Bütün gözler O'nun için yaşarsın !
Bütün nabızlar O'nun için atsın !
Bütün kalpler Muhammed diye atsın
sallallahu aleyhi vesellem !..

Özgü®
http://1.bp.blogspot.com/_0nkkN0lZ-XI/R1PzTcQux5I/AAAAAAAAAHU/ozMCb2AYc-I/S300/g%C3%BCl.jpg

Onu neler sevmedi, kimler sevmedi ki…
Onu her şey sevdi, her varlık sevdi.
İşte onu sevenlerin bazıları:
Bulutlar sevdi onu, güneşten koruyarak…
Ağaçlar sevdi onu, toprağı yarıp yerinden çıkarak…
Kurtlar sevdi onu, çobanlara rehber olarak…
Güvercinler sevdi onu, önünde yuva yaparak
Örümcekler sevdi onu, huzurunda ağ örerek…
Keçiler sevdi onu, sütsüz halde iken süt vererek…
Develer sevdi onu, görünce önünde çökerek…
Azgın boğalar sevdi onu, karşısında boyun bükerek…
Geyikler sevdi onu, verdiği sözde durarak…
Dağlar sevdi onu, heyecanından titreyip sallanarak…
Taşlar sevdi onu, avucuna girince “Allah Allah!” diyerek.
Toprak sevdi onu, ayağını vurunca bağrından su fışkırtarak…
Kuyular sevdi onu, kupkuru iken sularla çağlayarak…
Aylar sevdi onu, bir işareti ile iki parçaya ayrılarak…
Güneşler sevdi onu, batmasını geciktirerek…
Melekler de sevdi onu, savaşlarda yardım ederek…
Cinler sevdi onu, sesini duyunca hayran kalarak…
İnsanlar sevdi onu, sesini duyunca hayran kalarak…
Bebekler sevdi onu, can atarak, canlar vererek…
Ama asıl onu Rabbi seviyordu, ona “Habibim” dedi en çok sevdiğini ifade ederek…
Peygamberimizi sevmek, imandır, ibadettir, Cennettir, huzurdur, mutluluktur.
Peygamberimizi sevmek hepimiz için en üstün sevinç ve neşedir, heyecandır ve güzelliktir.
O olmasaydı, ne biz olurduk, ne dünya ve de evren.
Gerçek mü’min olmak onu sevmekten geçiyor. Allah’ı sevmenin ölçüsü de onun izinden yürümekten geçiyor.
Ne mutlu size, ne mutlu bize ki, o bize sevgiyi, sevmeyi ve sevilmeyi öğretti.
Ve onu, canımızdan çok seviyoruz, sevmeliyiz.

Özgü®
Sana aşkla yananların sevdası var içimde...
Sana aşık olanların,
Sana aşkla yananların sevdası var içimde!
Her birinin gözlerinde bir Mekke,yüreğinde bir Medine yaşıyor,
Sana hasret duyanların,yalnız seni ananların özlemi var içimde!
Gözlerinde senden kalma bir hayal,sözlerinde muhabbetin yaşıyor,

Sana köle olanların ,gül çehrene dalanların sevdası var içimde!
Her birinin gözlerinde bir Ayişe, yüreğinde Fatımalar yaşıyor.
Taşlar yağsa üstlerine ey Nebi Taifteki şefkatin var,
Kovulsalar yurtlarından Medineye hicretin var,
Terkedilse bir köşede dost olarak ümmetin var!
Sıddık gibi sadıkların,Ömer misali adillerin,Osman yüzlü Ali sözlü yiğitlerin var!
Hem Kuranın sünnetin var!

Özgü®
Kainnatın nuru, gönlümün sultanı, yaratılmışların en şereflisi, Sevimeyi en çok
hak eden Habibullah!! Çok değişti her şey, her şey özünden çok uzaklaştı.

Önce diken batırdılar kalplerimize, sonra kandan saraylar inşaa ettiler üzerimize. Sesimizi kısık, duygularımızı dağık eylediler. Zorbalık sanatını icra
ederken birde bizden alkış beklediler. Sömürdüler, karaladılar ve canımızı
acıttılar.

Özgü®
11-29-2012, 09:42 PM
Hiç umutsuz olmamıştın, umudun adresi, kurtuluşun adı sendin.

Canlar sıkılsa, yeis yeşermeye başlasa inanlar arasında,

hemen yanına gelir sabır ve sükunetle ayrılırlardı yanından.

Horlanmazdı kimse, inanların harcına nifak bulaşmazdı.

Sen vardın fitne yoktu, sen vardın gıybet yoktu, sen vardın yeis yoktu.

Şimdi ise yoklara karıştık ya Resullah.

Olumsuzluk ektik kalplerimize, riya ile yoğrulduk korku ile savrulduk.

Özgü®
Ben; Seni Haykırayım Her Bucağa; Çığlık Çığlık,

Ve Yankılansın Dört Bir Yandan Salat Ve Selam,

Baharı Gelsin Bu Karanlık Çağın,

Ve Koksun Her Yer Vahiy Vahiy…

Özgü®
Ölüm düşüncesinin beni sardığı şu anda........

Verilmemiş hesapların korkusuyla........

Sana geldim... ........

Af dilenmeye geldim... affa layık Olmasam da Sevgili...

En Sevgili...Ey Sevgili

Özgü®
11-29-2012, 09:43 PM
Bırak derim kendime.. Bırak kendini yangınlara..

O yangınlar bilinen yangınlar değildirler..

Hakiki dostlar yanarlar öylesi ateşler ile..

Sen o ateşlerde yananların dostu olduğun içinde yanacaksın yaşadıkça..

Yandıkça alevin kuvvetlenecek..

Yandıkça azalıp kül olmayacaksın..

Yeşerip güller açacaksın..

Özgü®
Hüzünlü yüreğim....bekliyorum ve istiyorum ne olur!

Haydi gidelim diyecek ama ne zaman ne zaman gelecek o gün.... bittiğimi hissediyorum eriyorum yılmışım artık...Ben böyle değilim hiç bildiğiniz gibi güçlü değilim o kadar çok yalnız ve çaresizim ki çareyi hep istiyor hep arıyor acaba nerdedir diye ve hiç yılmadan arıyorum çare bulamadığımı muhakkak çıkacak diye....Arıyorum arıyorum ve bir gün muhakkak geleceğini çaremin çaresiz olmadığını ve Allah'ımın çaresiz koymayacağını ....

Ama işte ne diyeyim insanın bazen tükendiği bir nokta var bilmiyorum öylemi olduk...Bir ben değilim ki öyle olan Hz. Muhammed'imde olmuş ama Allah'ım hep teskin etmiş.O zaman Allah'ım benide teskin et.İçimdeki bu hüznü Sana yaklaştır.
Ve ölünceye kadar bırakma olur mu Allah'ım!..

Beni kendimle bırakma Allah'ım!
Beni sabır ile doldur Allah'ım!...

Özgü®
SEVDİM SENİ

Sevdim seni hep canlara cânân diye sevdim,
Bir ben değil, âlem sana kurbân diye sevdim.
Ecrâm-u felek, levh-u kalem mest-i nigâhın,
Dîddârına âşık Ulu Yezdân diye sevdim...

Mahşerde nebîler bile senden meded ister,
Gül yüzlü melekler sana hayrân diye sevdim...
Aşkın ile buhurdan gibi tütmede bu kalbim,
Sensiz bana Cennet bile hicrân diye sevdim...

Tâ Arş'a çıkar her gece âşıkların âhı,
Asilere lûtfun yüce fermân diye sevdim...
Dağ kalbime bir lâhzacık ey nur-i dilâra,
Sevdânı gönül derdine dermân diye sevdim.

Bülbül de senin bağrı yanık âşık-ı zârın,
Feryâd bütün âteş-i sûzân diye sevdim...
Hûriler ezelden beri şeydâ-yi cemâlin,
Yanmıştı sana "Yusuf-ı Ken'ân" diye sevdim...

Evlâd'ü ıyalden geçerek Ravzâna geldim
Evsafını medh etmede Kur'an diye sevdim.
"Kıtmîr"inim ey şâh-ı Rüsûl kovma kapıdan,
Alemlere rahmet dedi Rahmân diye sevdim...

Şeydâ kuluna eyle nazar merhametinle,
Bir lâhza nazar en büyük ihsân diye sevdim...

Özgü®
Pencereni açtım Sensiz bir korulukta... Yola bakardı bir yanı, bir yanı uçsuz bucaksız bir dağa.
İsimler koyardım Sen'i andığım zamanlara: Adı Gül, adı Yağmur, adı Sen... Kimse bilmezdi yağmur nasıl düşer pencereme.
Her bir damla Sana sevdalı gelirdi.
Yüreğime inerdi usul usul. "Ah küçüğüm " derdim, "Kurak bir iklime düşmektesin, çöle açmaz menekşeler" bilmezdim o damlalarla yeşermiş meğerse yüreğimdeki çiçekler...

Özgü®
Penceremi açtım Sensiz bir zamanda.
Gül devri değildi gördüğüm manzara.
Üşüdüm bir kış ayazında.
Sen'i sordum karşılaştığım bütün varlıklara.
Ben Sen'i ararken, adını dahi duymamışlara rastladım bu pencerede.
Ağlamak kar eder mi bilmem:
Ağladım işte Sensizlikte! Ağladım üşümüşlüğün yetim zemheresinde!

Özgü®
11-29-2012, 09:44 PM
Bir pencere daha dedim, bir pencere daha.
Sen'i sordum ey Nebi! Bir bedevi gibi, belki üzgün, belki yorgun bir Sensizlikte. Ellerim mi ısındı, hava mı bilmem.
Bir vahaya rastladım buz kesmiş topraklarda.
Kokuna hasret güller gördüm; bahçelerde, bağlarda...
Bilmezdim Sen'in aşkından kor kor yanan yürekler varmış garipler kervanında. Hangisine yaklaşsam dillerde Sen, bakışlarda Sen.
Kendi adını dahi hatırlayamayanların kervanı bu:
Adı Sen!.. Ey Nebi! Sana bakanların penceresinden ayırma beni....

Özgü®
Bir yağmur yağdı, rahmet getirdi... Bir gül açtı; insanlığın kahrı da, zehri de merhamete durdu...

Bir rahmet yağdı... Sonra damlalardan bir gül açtı... Mektuplar gizemli alfabelere kaderleri yazmaya başladı...

Bir yağmur yağdı ve bir gül açtı... Yürekler çiçeklere yenik düştü; zulümler bebeklere...

Yağmurlarla bir gül açtı... Sevenin sevgisi gül yanaklarda ölümsüzleşti...

Yağmur oldu, bir gül açtı... Serazad kuşların kanatlarından süzüldü yüreklere güzeller, güzellikler...

Yağmur rahmete döndü; “alemlere rahmet” oldu. Su toprağa karıştı, balçık bedene durdu... Su ile toprak gül oldu... Su hayatı güzelleştirdi, bilgelik getirdi; gül güzelleşti estetik bitirdi. Su tersine akmamak üzere geldi, gülün yaprağına dikenler battı... Su rahmetti... Gül merhametin adı oldu...

Öyleyse selam olsun Levlak’ın efendisine... Selam olsun en güzel gülüne kainatın... Ve selam olsun beşeriyet ırmağının berrak suyuna...

Güle selam olsun; güle selam olsun da, ay vurgunu gecelerin gölgelerinde gölgesi düşsün üstümüze. Aşksızlığın kara gecelerinde ışığı vursun alnımıza, ıtırı dolsun dimağlara kırlangıç saatlerinde... Aynalardan jaleleri yağsın üstümüze; ve sevgilerinden sıyrılan vicdanlara rengi dolsun yağmur yağmur... Kendilerini hep o gülün kapısına yazsın gönüller; ve susuzluğun son deminde içilen son damla suda onun aşkını ansın bütün güller...

Zaman o gül gibi gül görmemiş zaman olalı

Gülün güzelliği dillerde dâsitân olalı

Gül olmadan gözü yaşlıdır cihânın; gül olmadan bağrı başlıdır her ânın... Suya hasret çöller gibi; söze hasret diller gibi... Gül olmazsa verilen nefeslere yetmez alınan nefesler; gül olmazsa sancılara merhem düşürmez sesler... Irmaklardan dökülüşler, dalgalardan bükülüşler gibi...

Güle hasret zaman ağlar, zemin ağlar; gülden gayrı firak ağlar visal ağlar... Denizlere ulaşırcasına, ve rahmete yaraşırcasına...

Bir gülün artık suya düşmeli rengi bu gün; ve bir yağmurun yaprak yaprak dökülmeli ıtırları üstümüze... Beşeriyetin üstüne gül yağmurları yağmalı bu gece; bu gece yağmurlar gül olup beşeriyetin üstüne yağmalı...

Ey beyaz güllerin en beyazı; tekrar yağmurlar gibi yağ üstümüze

Özgü®
Ey Rabbim,

en sevdiğinin sevgisini artır ki kalbimde…

senin yanına sevdiğinin sevgisiyle dolu bir yürekle varabileyim son nefesimde…

Özgü®
Ya Resulullah bu özlemimizin sınırsızlığına bakıp dua eder misin yüreklerimize? secdenin izi alınlarımızdan, amin deyişler gece uyanışlarımızdan ve sana olan sevgi solmayan yediverenler gibi hiç silinmesin gönüllerimizden…

Ey beni en çok sevenin en sevdiği…

Bir lale vakti… bir bahar gecesi… dudaklarımda sana selamlarla göz kapayışlarım var geceye… herşeye rağmen sevilme umuduyla bükülüyor boynum… sevginin sonsuzluğuna açılıyor avuçlarımda ruhum…

Özgü®
11-29-2012, 09:45 PM
Ağlamaktan gözleriniz mi görmeyecek? Varsın görmesin!!!

Gülmekten kalplerimiz kararacağına, bırakalım gözlerimiz kör olsun ağlamaktan.

Ağlayıp da rahmet pınarlarına dönsün göz pınarlarımız. Kim bilir belki de Allah o gözlerden cennet ehline ab-ı kevser içirir.

Ve der ki; “benim için ağlayan gözler cennetin rahmet çeşmeleridir. Ben o gözlerden cennet ehline vuslat şarabı içiririm”

Evet, ağlamak çağrıdır sevgiliye, sessizce rahmetle... Ağlamak kesip yüreğini kanını feda etmektir sevgili uğruna. Ağlamak, anlamaktır sevgilinin sırrını.

Gözyaşı cennettir. Dil ile susmak ama göz ile konuşmaktır ağlamak.

Gözlerin dilidir gözyaşı. Ve Allah(c.c) çok iyi bilir gözyaşının dilini.

Bu yüzden misafir olur ağlayan kalbe.

İşte bundandır ağlayıp rahatlamamız.

Gözyaşı rahmete çağrıdır. Allah’ın rahmet çağrısına rahmetle cevap vermektir ağlamak.

Gözyaşı, rahmet geldin diye, yıkamaktır yolları nefsaniyetten.

Cennetten esintidir gözyaşı.

Ve ne mutlu bizlere ki, ağlayan bir resulün ümmetiyiz. Yaşarmayan gözden Allah’a sığınırım diyen Muhammedin ümmetiyiz.

Bindörtyüz yıllık hasretin varisiyiz bizler.

Özgü®
Anlatamıyorum ki derdimi,
Yıldızlar mı anlayacak beni?

Yıldırımların tesbihini duysam belki o zaman konuşurdum yıldızlarla. Nefesim yettiğince ağlardım yıldızlara. Yerdekiler yağmur sanacaklar gözyaşımı. Yıldızların ışıklarıyla gözyaşımı okşamasını gökkuşağı bilecekler. Zaten hiç anlamadıklar ki beni…

Yoruldum! Yeryüzünün karardığı günden beri ışık aradım. Arayışlarım, adayışım oldu kimi zaman. Durduğum zaman ağladım hep, gittiğimde yoruldum. Yol değildi beni yoran aslında. Yokluğun yordu beni ilkin. Sensiz yaşamı kabullenmek yordu. Bunu bana Yakup bile sordu; “derdin dert midir”?. Dedim, “evet, derdim derttir, gerçektir. Şehadetlerimde gizli ve ayandır”. Sustu Yakup, ve dedi tekrar: “ben hüznümü ve derdimi yalnız Allah’a arz ederim”. Düştü boynum secdeye, ekilen bir tohumdu secde, bende gözyaşımla suladım. Bir gül büyüdü secdemde, adını sordum “aşk-ı Muhammed” dedi. Kokusu evrenden daha derin, kelebek kanadından daha hafifdi. Dedi ki, “sana selam getirdim”. Kimden??? Diye atıldım birden.
Dedi, “salat ve selamına karşılıktır bu lutuf. O’ndan sevdalılarına bir soluktur. Yeni bir kandır.”
“Ahh” dedim ve “ah”larım “vah” olmadan kuşandım aşkını. Aldım o gülü ve düştüm gül yollarına.

Aman Ya Rabbi! Neydi o aşk..! “Gel” dedikçe gidiyordum. Ben gittikçe O “gel” diyordu adeta. Uçar gibi gitmeye başladı bir an. Bu zindan dünyadan sıyrılıp, beni sevdaya salmıştı. Aşka azad etmişti
Yolları güldü, ayaklarım diken. Usulca yürüyordum, hatta uçuyordum. Ve bir an geldi, gözyaşım ve terim bir muştu oldu çağlara ve O güldü.
Gittikçe artıyordu hasretim. Arttıkça hızlanıyordum. Yıldırımlarla yarış ediyordum. Gök gürültülerinin tesbihini dinliyordum. Terlerim bir cemre gibi düşerken çağlara, O bana gülüyordu ufuktan.

Bir an kara bir bulut sardı dört bir yanımı. Ve o an yorgunluk düştü aklıma. Maraza tutulmuştu yüreğim. Kara bulutların ayazında marazlandım. Bir zehir gibi dağıldı tüm vücuduma. Gözlerim dağlandı, ufuk kapandı. Ve diken ayaklarım karar kıldı ki; kan revandı.
Diz çöktüm ve bekledim yüzyıllarca. Döndüm ve arkama baktım, sonrada üzerime… utandım üzerime bulaşan kandan ve kirden. Gidemezdim artık gizden ve izden.
Utandım! Gömdüm ellerimdeki gülü sevdama. Yıkıldım ve gömüldüm onla toprağa. Üzerimde bir yığın ölü toprağı, beklemeye koyuldum, gelmeyeceğini bilsemde…
Bekledim, seninde beni beklediğini bilsemde…

Özgü®
Biz bu sonbaharda buluşacaktık...."

Geleceğin yollara umudumu yerleştirdim.
Dikenlerin üzerine sevdamı gergef yaptım ki, hepsi güle dönsün.
Bahar gelecekti, Sen de gelecektin baharla.
O zaman visaline açacaktı bütün çiçekler ve visal kokacaktı herbiri.
Rüzgar vuslat türküleriyle esecek, yapraklar Sana doğru kımıldanacak, semalar gelişine ağlayacaktı sevinçten.
Sen gelecektin bulutlar siyah örtüsünü çıkaracaktı.
Yıldızlar sönecek, aydınlığında parlamaya devam edeceklerdi.
Sen gelecektin; Ay kararmışlığını Seninle giderecek, güller gibi kokmanın ne demek olduğunu Senden öğrenecekti.
Sen gelecektin; Güneş yeniden tebessüm edecekti.
Sen gülecektin zerreler ihtizaza gelecekti.
Sen gülecektin binbir Ebu Zerr bakışlı hasbi yüreğimin çöllerinden geçip Bedr'e fethe gidecekti.

Sen gülecektin, kainat gülecekti Seninle......

Özgü®
Bahar geldi geçti Sen gelmez oldun..."

Geleceğin yollarda, ümidim taşların gözyaşlarını barındırdı.
Dikenler parçaladı sevdamın gergefini.
Bahar geldi, çiçekler hasretine açtı.
Gökyüzü, Nuh Tufanı'na taş çıkardı.
Ağaçlar hasretinle sararıp solarken, bulutlar yas ilan etti.
Sen gelmedin, Ay kararmışlığıyla dağıttı yakamozları.
Gönlümün gülleri Nemrut'a har, baharın gülleri İbrahim'in(a.s.) ateşine yar oldu. Yıldızlar daha önce baktığın izlere gözyaşlarını akıttı.
Ve gelmeyişinin hüznü parladı gönlümüzdeki okyanuslarda.....

Özgü®
"Taşlara döndü kalbimiz gelmedin..."

Bilirim bizim yüreğimizdir taşlara dönen, bizim kalblerimizdir.
Bir türlü Sana dönemeyişimizin, gözlerindeki yaşları dindiremeyişimizin, yüreğindeki hüznü gideremeyişimizin taşlaşmışlığıdır...
Sen'i bizden uzak tutan. Ne Sen'in nede Sen'den sonrakilerin ayak izlerini takip ettik.
Hep Sen'den gayrısına kaydı bakışlarımız.
Adımlarına, yoluna, Sana yar olamadık.
Sen Firdevs'i bırakıp bize döndün, biz dünyayı bırakıp Sana dönemedik.
Sen arşların arşında büyüklerin en büyüğüyle muhatapken bizi sayıkladın, biz küçüklerin en küçüğüne tenezzül ederken, Sen'i unuttuk.
Bizim yüreğimiz, bizim kalbimiz, bizim halimizdir taşlara dönen.
Sen'i birtürlü hakkıyla sevemeyişimizin taşlaşmışlığıdır gelmeyişinizin sebebi...

Özgü®
11-29-2012, 09:46 PM
Ey her saniye yağıp da farkına varamadığımız rahmet deryasının kaynağı!
Ey Güneşe Güneşliği, güllere güllüğü, bize de insanlığı öğreten!
Ey ümitlerimizin Efendisi! "Miraç'tan iner gibi, Hac'dan döner gibi" beklediğimiz!
Ey varlığında güzel bir düş, sıcacık bir gülüş ve Cennette geçirilen bir an, yokluğunda ise hazan olduğumuz... Ağlatmışlığın burukluğu, kirenmişliğin utancı, küçüğe tenezzül etmenin küçüklüğü ve günahların ezikliği ile bekliyoruz Sen'i. Gözlerimizle değil Sana aç gönüllerimizle bekliyoruz.
Mekke'den Medine'ye hicret eder gibi dön.
Belki oradakiler gibi hasbi değiliz; ama Sen'i görmeden inanan, gecelerde Sen'i arayan, seccadelerinde okyanuslar barındıran hasbiler aşkına, Sen'i alemlere rahmet olarak gönderen ve isyanlarımıza rağmen bizi helak etmeyen Yaradan aşkına dön...

Gözlerimizde semaların gözyaşları, yüreğimizde ademvari pişmanlıklar... Cennet'ten kovulmuş gibi bir hal içindeyiz.
Ve biz ellerimizde geleceğine dair küçücük bir umut taşıyoruz.
Arşların arşına, Sen'i bize gönderen Rabb-i Rahim'e dönüp diyoruz ki:

Ey Allah'ım bizi 'Gül'süz bırakma...

Özgü®
ellerim boşlukta senin uhud günü dağılan saçlarını arıyor

gözlerim gözbebeklerini hira dağı’nda

gözümdeki damla biliyorum

şu anda yanaklarında soğuyor..

Özgü®
Sevgili!

Ölmek sensiz olmaktır.Uğuldamak her rüzgarda,kaybolmakmış girdaplarda.Figan ve susuş ertesinde bir sözün olsun yüreğime,derman olsun kanayan yarama.Köşe bucak,yıldızlar,ay ve güneş..Sensizliğin habercisi.Ve mektuplar.İşte yine yeni bir başlangıçla sana sesleniyorum kırık kalemimin tükenmeye yüz tutmuş mürekkebi ile yüreğimin müsvedisine adını yazarak başlıyorum yeniden.Adın dediğime bakma;hala cesaretim yok anmaya seni...

Özgü®
Sevgili!

Yoldur ya seni benden ayıran,rüzgardır biraz da yağmurdur da.Belki mevsimdir seni böyle yoğuran yüreğimin kırık sözleriyle.Kanayan kelimelerin feryadıdır seni böyle içimde bekleten.İstesem belki yeniden bir doğuş ile karşıma alıp halleşirim;uzun gecelerce.Söyleşirim yine hayalinle.Ama yok.Hayır yapamam.Gücümün mihengini bilirim.Seni görmekte eriyişimdir.Hani bir buz güneşi gördüğünde nasıl erir ya işte sen işte sen...Sen güneşsin bana.Bakışların en yoğun duruluşumdur.

Eriyişimin yansımasıdır sözlerin...

Özgü®
Yine karanlık bastı,
ışıklar kesildi, ipler gerildi.
Bulutlar üstümüze karargah kurdu,
çıkmaz sokaklar çoğaldı,
Yollar çatallandı.
Kara çizgiler belirdi kara bahtımızda,
Yitirdik kendimizi,
senin aşkını yitirdik.
Feri kesildi gözlerimizin,
tesiri kalmadı sözlerimizin.
Kendimizi unuttuğumuz muhakkak.
Seni bilmez olduğumuz muhakkak.

Özgü®
Sana her zamankinden daha muhtacız Efendim.
Uyandır gaflet uykularından bizleri Efendim.
Yeniden içimize, gönlümüze, met_a_fiziğimize doğ Ey Sevlili.

Özgü®
Gel ey aşk ikliminin Sultanı,
Gel ey güzellik şahikarlarımın dolunayı,
Gel ey vefa ve safa göklerinin hilali,
Gel ey güzellikler ordusunun hakanı,
Gel, gel de dağıt şu zulmeti.
İkram et, yitirdiğimiz cenneti.
Deriver içimize layık gülleri, sümbülleri.
İtiverme ne olur elinib tersiyle bizleri.
Aklımız sun akılları, basiretleri,

Özgü®
Gel, kine kilitlenenlerin kilidini kırmak için,
Nefrete odaklananların
nefretini ortadan kaldırmak için,
Düşmanlığa sadık kalanların,
zavallı ruhların,
boyunlarındaki zincirleri
çözüp açmak için, Gel Efendim

Özgü®
11-29-2012, 09:47 PM
Gel, Senin sevginle sevgilerimizi,
Senin merhametinle merhametimizi,
Senin şefkatinle şefkatimizi,
Senin sinenle sinelerimizi,
Senin muhabbetinle muhabbetimizi,
Senin hoşgörünle hoşgörümüzü
Coştur Efendim.

içimize bir gül,
gönlümüze bir gül,
özümüzü bir gül,

Özgü®
Gül sevginin tacidır.

Bu yüzden bahar gülle taclanır.

O gül ki Muhammed'i anlatır, anlayana gül koklatılır.

Özgü®
Gül kokusunu Senden almış...

Her kalpte Sen varsın...

Heryerde herşeyde sen varsın...

Gül Bülbüle Biz Sana Hayran......

Hadislerin yol gösterdi bize...

Bize yol gösterdin...

Dualar ettik Senin hatırına kabul edilsin diye...

Sensizlik çekilmiyor Gel...Gelde bizleri sevindir...

her güle baktığımızda kokladığımda Senin kokunu duyduk...

Yol gösterdin bize hadislerinle sünnetlerinle...

Sen Sen açmamış bir Goncasın yüreklerimizde...

Ayazda kalmış günlerimize gecelerimize Gel ısıt yüreklerimizi...

Ruhum sana aşık,sana hayrandır Efendim

Bir ben değil,alem sana hayrandır Efendim.

Özgü®
Sana Salat Ve Selam Olsun.... (s.a.s)

Özgü®
11-29-2012, 09:48 PM
Ey beyaz güllerin en beyazı; tekrar yağmurlar gibi yağ üstümüze
Bindörtyüz yıllık hasretin varisiyiz bizler.

Özgü®
11-30-2012, 08:24 PM
http://img197.imageshack.us/img197/9899/sevgiforum.png

Alemlere rahmetsin nurun ile
Kalplere düstursun ahlakın ile
Salat-u selamlar sanadır Ya muhammed
Ne olur biraz gül bana resul-ü Kibriya
Ne olur ümmetinden eyle Muhammed Mustafa(S.A.V)

ikLima
04-10-2013, 01:03 PM
http://img96.imageshack.us/img96/800/affedenkazanirhadis16cz.jpg

Ayala
05-04-2013, 11:24 AM
Salat ve selam üzerine olsun son peygamber
Seni çok seviyoruz

!!can_dedim!!
07-14-2013, 01:51 AM
Sana Salat Ve Selam Olsun.... (s.a.s)