PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu ümmetin gözyaşi ne zaman dinecek rabbim!


!!can_dedim!!
07-29-2013, 11:05 AM
Dünyanın neresine bakarsak bakalım mağdur ve mazlum olanlar, haksızlığa uğrayanlar, yok sayılanlar, tamamen Müslümanlar oluyor maalesef.
Tarihe bakıyoruz, bizim ecdadımız Osmanlı dünyanın neresinde mazlum ve mağdur varsa onlara kucak açmış, Endülüs’te Hristiyanlar tarafından katliama uğratılan Yahudilerden kaçabilenler Osmanlı devletine sığınmışlar ve burada huzur içerisinde yaşamışlar. Kendileri huzur içinde yaşamışlar ama içinde yaşadıkları topluma huzurlu yaşama imkanı vermemişler. Haçlı seferleri zaten hepimizin malumu…
Yahudilerin, Hristiyanların, Budistlerin, Mecusilerin, dağa taşa tapanların, inanmayanların biz Müslümanları hedef tahtasına koyup düşman kabul etmelerini, fırsatını bulduklarında bize zulmetmelerini hadi bir parça anlamaya çalışıyoruz da ya bizim içimizden çıkan, bizden olduğunu (Müslüman) söyleyen zalimlere ne oluyor? Yerli işbirlikçi emperyalizm uşakları mı dersiniz, “Küfür tek millettir.” Hadisinin tezahürü mü dersiniz, cehalet ve nankörlük mü dersiniz? Ne derseniz deyin. Ama bizim içimizden çıkıp ta bize karşı zalimlik yapanların sayısı da diğerlerinden az değildir.
1960 darbesi, 1971 muhtırası, 1980 darbesi, 28 Şubat postmodern darbesi, 27 Nisan bildirisi vs. vs. hangisini sayalım ki? Bizim ülkemizde bu böyle olduğu gibi maalesef halkı Müslüman olan ülkelerde de hep durum aynı. Tunus, Libya, Irak, Afganistan, Bengladeş, Cezayir, Suriye, Mısır… Suriye’de iki yıldan beri halk zulm altında, yokluklarla, kıtlıklarla savaşıyor. Dünyanın kılı bile kıpırdamıyor. Hakeza Mısır’da yaklaşık bir aydan beri halkın tercihi ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanı (Muhammed Mursi) göz altında tutuluyor. Milyonlarca insan bir aydan beri aç susuz meydanlarda sesini duyurmaya çalışıyor. Ama dünya kamuoyu Mısır’a da bigane kalıyor. Kılını kıpırdatmıyor.
Gezi parkı olayında polisin sıktığı biber gazının insanlara verdiği zararı ve polisin zulmünü (sözüm ona) saatlerce canlı yayında dünya kamuoyuna duyuran, yanlış ve yanlı bilgiler aktaran Avrupa ve ABD medyası haysiyetsizce davranarak Mısır’daki darbeye kulaklarını tıkadı. Darbeye darbe diyemedi. Arkasından demokrasiye sahip çıkmadı. Hadi bunları görmezlikten gelelim. Peki savunmasız, barışçıl protesto yapan ve hiçbir ateşli silahı veya kesici aleti olmayan Rabiatül Adeviye meydanındaki yüz binlerce insanın üzerine namaz kılarken, gece karanlığında, keskin nişancılarla, polisle, baltacılar denilen sefih, ayyaş, berdoş aşağılık güruhla saldıracaksın, gerçek mermilerle ateş edeceksin, 200 şehid, beş bin yaralı olacak, ama sizin kılınız kıpırdamayacak, bu zulmü durdurma yönünde hiçbir adım atmayacaksınız, sonra da biz demokratız, biz barıştan yanayız, biz eşitlikçiyiz diyeceksiniz. Tüküreyim sizin demokratlığınıza. Yazıklar olsun sizin (sûretâ da olsa) insanlığınıza. Sizin doyumsuz heva ve hevesin dünyayı kan gölüne çevirdiğine bu ilk şehadetimiz değil tabi ki.
Bir kenarda bir köpek veya kedi öldürülse kıyametleri kopartan hayvan severler neden hiç Mısır’daki katliama ses çıkartmıyor. Hani sizler çok duyarlı insanlardınız. Hani sizler kime karşı yapılırsa yapılsın yanlışın karşısında idiniz. Şimdi neden iki yüz tane insan öldürülmüş olmasına rağmen tepki vermiyorsunuz? Osmanlı Devletinin yıkılışında da, birinci dünya savaşında da, ikinci dünya savaşında da sizlerin ne kadar adil, ne kadar iyilik sever toplumlar olduğunuzu biz zaten görmüştük!
Elli bin kişi para dağıtılarak, helikopterlerden hediye kuponları atılarak, tahrik edilerek Tahrir Meydanına davet ediliyor. O insanlar geliyor. Ve talepleri, halkın talepleri olarak kabul ediliyor. Ama Nahda, Adeviye, İskenderiye, Süveyş gibi meydan ve şehirlerde milyonları aşkın insan toplanıyor ve “Bizim oylarımızla, yasal bir şekilde seçilmiş olan Cumhurbaşkanımız Muhammed Mursi’yi istiyoruz.” Dediklerinde bu talep kabul edilmiyor. Kabul edilmez çünkü maksatları belli.
1948 yılında korsan İsrail devleti kurulduğundan bu güne ne Suriye, ne Ürdün, ne Irak, ne Suudi Arabistan, ne de Mısır ülkelerini bu düşmana karşı koruyamamışken, 1967 de ilave işgaller gerçekleştirilmişken, daha sonraki yıllarda sürekli işgal devam ettirilmişken bu gün aynı idareciler, (ruhlarını ve mayalarını satmış) ipleri dışarı bağlı zalimler kendi vatandaşlarına hakiki kurşun sıkıyorlar ve iki yüz kişiyi hunharca katlederek şehid ediyorlar.
Neden Mısır ülkesinin idarecileri, Sina yarımadasını, Neden Suriye Golan tepelerini kurtarmayı düşünmez, bunun gerekli altyapısını hazırlamakla meşgul olmazlar da kendi içlerindeki, silahsız, savunmasız, kadın, çocuk, yaşlı insanları alçakça katleder? Sizin kahramanlığınız sadece kendi vatandaşlarınıza mıdır? Hiç sizde haysiyet, onur, şeref, namus, din, iman yok mu ki; işgal altındaki topraklarınızı kurtarmayı düşünmüyorsunuz da özümüze dönelim, kendimize gelelim diyen halkınıza namlu doğrultuyorsunuz?
O masum vatandaşların kanını akıtınca vampir ruhlarınız cüş-u huruşa mı geldi? Sizin Allah’ınız yok mu? Varsa bu zulme nasıl imza atıyorsunuz? Bunun bir gün hesabının sorulacağını akletmiyor musunuz? Bu dünya kime kaldı ki size kalsın?
Unutmayın ki artık dünya eski dünya değil, Müslümanlar da eski (bilgisiz, içine kapanık, dünyadan habersiz, teknolojiden uzak, vurdumduymaz) halk değildir. İnsanlar artık dünyada neler olup bittiğini merak ediyor, takip ediyor ve gücü nisbetinde de gerekeni yapıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhurbaşkanıyla, Başbakanıyla, Meclisi ile ve Milletiyle Mısır halkının, seçilmiş, meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin yanındadır. Nasıl Mısır halkı, Adeviye Meydanını terk etmiyorsa, bizler de onları terk etmiyor ve yanlarında olduğumuzu dünya kamuoyuna deklare ediyoruz.
Darbeci Firavun El Sisi’yi mazur göstermek isteyen bir kısım beyinsizler veya art niyetliler, “Efendim! El Sisi’nin hanımı peçeli, kendisi namazlı niyazlı” diyorlar. Zulmeden zalim, asla namazıyla kendisini arındıramaz. Ramazan ayında, oruçlu insanlara, namaz kılarken gerçek mermi ile ateş ederek iki yüz mümini şehid eden ve beş bin mümini yaralayan kafirler asla kendilerini temizleyemezler. Ona çanak tutan El Ezher Şeyhi başta olmak üzere İslam inancına mensup olanların da en azından kendilerine gelip, yaptıkları hatadan dönmeleri ve saflarını düzeltmeleri gerekmektedir. Allah cc. “Zalimleri sevmez.” “Zalimlere meyledenlere ateşin dokunacağını” ihbar eder yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim. Darbeciler tarafından akıtılan kanın vebaline onlara çanak tutan ahmaklar da ortaktır.
Allah cc. Zalimleri, hainleri, kafirleri, münafıkları kahretsin!
Türkiye, Katar, Tunus, Güney Afrika Birliği gibi haysiyetli bir tavır takınıp ta Mısır’da gerçekleştirilen darbeye ve darbe sonucunda akıtılan kana rıza göstermediklerini, Meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin yanında olduğunu açıklayan ülkelere selam olsun. Allah cc. Müslümanların yâr ve yardımcısı olsun! Amin.