PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bergen'in Hayatı (Belgin Sarılmişer)


Bem_Beyaz
07-29-2013, 07:02 PM
15 / 07 / 1958 Yılında Mersin'de dünyaya gözlerini açtı Belgin Sarılmişer . Gerçek kökeni Suriye Türkmen soyuna dayanmaktadır . Rahmetli Bergen'in 1976 / 1980 yılları arasında , akrabası Göksel ile evlenen bergen yaşadığı talihsiz bir ailevi sorundan kaynaklanan , bir sebep ile canından çok sevdiği , eşi gözüyle baktığı , Allah katında kocası olarak gördüğü ilk ve son sevdası olan Göksel den zorla ayrılmak zorunda kaldı . Vicdanı rahat etmese de bunu kabullendi bergen .
Öyleki ; sevdasına hitaben söylediği şarkılar halen gençlerimiz arasında büyük beğeni toplamaktadır . Her ne kadar kendisini eşi göstermeye çalışan şahıslar var olsada bergen yanlızca bir kişiyi sevdi. ilk ilişkisinden bir erkek çocugu bulunmaktadır. Bergen'in öne çıkan en belirgin özelliği ise ; yanlışları asla sevmeyen , yardım sever olmasıdır . Bergen , kalplerimizde herzaman yaşayacaktır .
İlk olarak 1986 yılında piyasaya çıkan ''Acıların Kadını'' isimli albüm ile ün yapmıştır . Sonrasında ; aynı yıllar içerisinde , baş rolde oynadığı ''Acıların Kadını '' filmi ile var olan ününe ün katmıştır .
Bergen ismini kendisine veren ilk ve son sevdası olan Göksel isimli efsane kocası vermiştir. efsane kocası bergen harici bir bayanla da asla evlenmemiştir..
Ve 15 ağustos 2005 Tarihinde yurtdışında kalp krizinden rahmetli olmuştur..


1980 ' li yıllarda ise ;
Adana'da bulunan ........ isimli aile müzik gazinosunda , 8 ay sahne alması karışılığında , yeni bir otomobil vaadi ile kandırılmıştır . Gazino ortaklarından olan ....... isimli üç çocuklu evli şahsın , hediye olarak Bergen ' e verilen otomobile zamanla oluşan sebeplerden dolayı gelen hacizi sözüm ona kendisi ödeyerek , iyilik yapmış izlenimi uyandırsada , böyle bir durumun gerçekliği söz konusu dahi olmamıştır . Gazino ortaklarından olan Şahsın Bergenin üvey ebe annesinin evini yaktırması ve sahte evlilik cüzdanı ile o yıllarda sahtekarlık yaptığı bilinmektedir .

Adana ' da ....... isimli şahsın , Bergen ' i tehditle mekanında çalıştırması burada 8 ay sürmüştür . Sonrasında ........ isimli şahıs 1982 yaz sezonu zamanı İzmir alsancak ' ta bulunan arkadaşının olan ....... isimli mekana zorla götürmüş ve sırtından çok ciddi gelirler elde etmiştir .Kendisini herkese kocası olarak tanıtan bu şahsın gerçekte Bergen ile hiçbir ilişkisi bulanmamaktadır Evli olsalar idi muhakkak devletin kurum ve kuruluşlarında bir kaydı bulunurdu , fakat aksine hiçbir kurum yada kuruluşta evli olduklarına dair bir belge yada sözcük yer almamaktadır . Basında dahi Bergen başkasının baskısı altında konuşmuş olup gerçekleri yansıtamamıştır . Bergen bu acılara fazla dayanamayıp ........ isimli şahsın zorla çalıştırdığı mekandan , bütün gerçekleri türk emniyetine anlatmak için kaçma girişiminde bulununca , şahsın yakınları tarafından yakalanıp çıkan tartışma sonucu 31 EKİM 1982 (Pazar) günü akşamı 23 : 00 sularında kendisini zorla çalıştıran şahsın bir yakını tarafından yüzüne kezzap attırarak Bergen ' in sağ gözünü kaybetmesine neden olmuştur .

1982 yılı sonunda Bergeni zorla çalıştıran şahıs , suça teşvik ve azmettirme davası sonucunda tutuklanarak İzmir / Buca kapalı cezaevine konulmuştur . Bir müddet burada yatan şahıs , sonrasında Niğde yarı açık cezaevine nakil edilmiştir . ( Bu zaman diliminde Bergen yüzüne kezzap atan şahsın yakınları tarafından zorla çalıştırılmaya devam etmektedir ) .Basını yanıltma amacı ile Bergen , cezaevinde tutuklu bulunan şahsın yanına , ''görüşme '' adı altında zorla götürülmüş , basına karı koca izlenimi verilmiştir . Fakat bunda Bergenin hiç bir katkısı bulunmamakla beraber , kendisine uygulanan baskı altında bu olaylar gelişmişdir.
Bergen 1987 yılında sahneye çıkmaması üzerine adana da sol bacağından bıçaklanmış ve öldürülme korkusundan suçluları da açıklayamamıştır. 1989 yılı nisan ayında cezaevinde bulunan şahıs , o tarihte yapılan genel af ile tahliye olmuştur . Tahliye olduktan sonra Bergen ' i tekrar baskı altına alarak , ciddi gelirler elde etmeye devam etmiştir .
Bergen'e suikast ;
Bergen yıllar geçmesine rağmen içinde herzaman var olan yurtdışında bulunan ilk ve son sevdası olan ,
Göksel isimli şahıs ile bir araya gelme hazırlığı içerisindeyken , ''Yıllar affetmez '' kasetinin tanıtımı için son durağı olan Kayseri'den dönerken , Mersin Pozantı karayolu çamalan mevkiinde, Bergeni zorla müzikal mekanlarda çalıştıran şahıs ve şahsın V.. isimli üvey kardeşi ile Atilla........ isimli silahlı adamları tarafından haince pusuya düşürülmüştür.
Olay tanıklarının anlattıkları ifadeye göre ölmeden önce Bergen'in ''Beni sevdiğimden siz ayırdınız , hayatımı mahvettiniz , düşün yakamdan artık '' dediği söylenmiştir . 14 / 08 / 1989 günü sabahı hakkı rahmetine kavuşmuştur .
Bergen'i öldüren şahıslar 01......... adana plakalı otomobil ile olay yerinden 4 kişiyle kaçmışlardır..

Bem_Beyaz
07-29-2013, 07:02 PM
ADI : BELGİN SARILMIŞER ( SANATÇI ADI : BERGEN ) 15 / 07 / 1958 Yılında Mersin'de dünyaya gözlerini açtı Belgin Sarılmişer .
Gerçek kökeni Suriye Türkmen soyuna dayanmaktadır.Rahmetli Bergen'in 1976 / 1980 yılları arasında, akrabası Göksel ile evlenen bergen yaşadığı talihsiz bir ailevi sorundan kaynaklanan , bir sebep ile canından çok sevdiği , eşi gözüyle baktığı, Allah katında kocası olarak gördüğü ilk ve son sevdası olan Göksel den zorla ayrılmak zorunda kaldırıldı.Vicdanı rahat etmese de bunu kabullendi bergen .

Beyine söyledigi ilk şarkı ; Rahmetli "Esen gülün" Onu anlıma yaz Tanrım şarkısıydı. Öyleki ; sevdasına hitaben söylediği şarkılarının çoğu halen gençlerimiz arasında büyük beğeni toplamaktadır . Her ne kadar kendisini eşi göstermeye çalışan şahıslar var olsada bergen yanlızca bir kişiyi sevdi. ilk ilişkisinden bir erkek çocuğu bulunmaktadır.
Bergen'in öne çıkan en belirgin özelliği ise ; ailesine ve kendisine yapılan yanlışları asla sevmeyen , yardım sever dürüst olmasıdır .
Bergen ismini ; kendisine veren ilk ve son sevdası olan Akrabası Göksel isimli efsane kocası yurtdışında kalp krizinden rahmetli olmuştur..
http://efsanebergen.66ghz.com/hr.jpg

BERGEN 1980 ' li yıllarda ise ; Adana'da bulunan * isimli aile müzik gazinosunda , 8 ay sahne alması karışılığında , yeni bir otomobil vaadi ile kandırılmıştır . Gazino ortaklarından olan 1947 doğumlu H.S isimli üç çocuklu evli şahsın , hediye olarak Bergen ' e verilen otomobile zamanla oluşan sebeplerden dolayı gelen hacizi sözüm ona kendisi ödeyerek , iyilik yapmış izlenimi uyandırsada, böyle bir durumun gerçekliği söz konusu dahi olmamıştır . Gazino ortaklarından olan Şahsın Bergenin ebe annesinin evini yaktırması ve sahte evlilik cüzdanı ile o yıllarda sahtekarlıkla gasp yaptığı bilinmektedir .
Adana ' da H.S isimli şahsın , Bergen ' i tehditle mekanında çalıştırması burada 8 ay sürmüştür . Sonrasında H.S isimli şahıs 1982 yaz sezonu zamanı İzmir alsancak ' ta bulunan arkadaşının olan Pırlanta isimli mekana zorla götürmüş ve sırtından çok ciddi gelirler elde etmiştir .Kendisini herkese kocası olarak tanıtan bu şahsın gerçekte Bergen ile hiçbir ilişkisi bulanmamaktadır Evli olsalar idi muhakkak devletin kurum ve kuruluşlarında bir kaydı bulunurdu , fakat aksine hiçbir kurum yada kuruluşta evli olduklarına dair bir belge yada sözcük yer almamaktadır . Bergen baskı altında olup öz geçmişini basına yansıtamamıştır!..

Baskı altında olan Bergen bu acılara fazla dayanamayıp kezzap atılma olayından bir gün öncesi çalışmayacağını söyler ve tartaklanır..
H.S isimli şahsın zorla çalıştırdığı mekandan , Bergen H.S isimli kişi ile evli olmadığını sahte evlenme cüzdanıyla gasp edildiğini bütün gerçekleri türk emniyetine anlatmak için kaçma girişiminde bulununca , şahsın yakınları tarafından yakalanıp 31 EKİM 1982 (Pazar) günü akşamı 23 :00 sularında kendisini zorla çalıştıran H.S isimli şahsın bir yakını tarafından yüzüne kezzap attırarak Bergen ' in sağ gözünü kaybetmesine neden olmuştur . 1982 yılı sonunda Bergeni zorla çalıştıran şahıs , suça teşvik ve azmettirme davası sonucunda tutuklanarak İzmir / Buca kapalı cezaevine konulmuştur . Bir müddet burada yatan şahıs , sonrasında Niğde yarı açık cezaevine nakil edilmiştir . ( Bu zaman diliminde Bergen yüzüne kezzap atan şahsın yakınları tarafından zorla çalıştırılmaya devam etmektedir ) .Basını yanıltma amacı ile Bergen , cezaevinde tutuklu bulunan şahsın yanına , ''görüşme '' adı altında zorla götürülmüş , basına karı koca izlenimi verilmiştir . Fakat bunda Bergenin hiç bir katkısı bulunmamakla beraber , kendisine uygulanan baskı altında bu olaylar gelişmişdir.
1987 yılında Bergen sahneye çıkmaması üzerine adana da sol bacağından bıçaklanmış ve öldürülme korkusundan suçluları da emniyete açıklayamamıştır. 1989 yılı bahar mevsiminde cezaevinde bulunan H.S isimli şahıs , o tarihte yapılan genel af ile tahliye olmuştur .
Tahliye olduktan sonra Bergen ' i tekrar baskı altına alarak , ciddi gelirler elde etmeye devam etmiştir .
Bergen'e suikast ; 14 / 08 / 1989 Pazartesi günü sabahı
Bergenin ilk ve son sevdası olan beyi Göksel isimli şahıs ile bir araya gelme hazırlığı içerisindeyken ;H.S isimli şahıs ve silahlı adamları korumasında' 'Yıllar affetmez '' kasetinin tanıtımı için samsunda verdiği konser'den sonra son durağı olan Kayseri'deki konser dönüşü iki otomobil ile mersine dönerken, Mersin Pozantı karayolu çamalan mevkiinde, yol kenarında bulunan Aspava isimli Lokantada, "Bergen müzik işini bırakıp yurtdışında bulunan eşi göksel'e döneceğinin açıklaması ile çıkan tartışmada"
Olay tanıklarının anlattıkları ifadeye göre ; Bergen vurulmadan önce '' Sen benim kocam değildin, asıl beni eşimden siz ayırdınız , hayatımı mahvettiniz , düşün yakamdan artık '' dediği söylenmiştir . H.S isimli şahıs ve şahsın V....isimli üvey kardeşi ile Atilla.... isimli silahlı adamları Bergen'i ve ebe annesinde tabancayla vurup olay yerinden 01.....adana plakalı otomobil ile 4 kişiyle kaçmışlardır..

Bergen 14 / 08 / 1989 Pazartesi günü sabahı saat 06 : 12 geçe olay yerinde hakkı rahmetine kavuşmuştur . Bergenin ebe annesi de bu olayda 3 yerinden yaralanmış olup tedavi sonucu hayatı kurtulmuştur.