SevgiForum.NET

SevgiForum.NET (https://www.sevgiforum.net/index.php)
-   Kişisel Gelişim (https://www.sevgiforum.net/kisisel-gelisim-63.html)
-   -   Kendini Tanıtma (https://www.sevgiforum.net/kisisel-gelisim-63/kendini-tanitma-34968.html)

AngeLica 07.03.2020 22:49

Kendini Tanıtma
 
Kendini Tanıma

Bireylerin yaşantısında kendi düşünce ve görüşlerini ifade etmesi sonucunda karşı taraftaki oluşan düşüncelerin verdiği izlenimdir. İnsanlar kendilerini ifade ederken kullandıkları kelimeler düşüncelerini yansıtması sonucunda kendini tanıtmış olur. Aslında insanlar iki farklı yol ile kendini başkalarına yansıtabilirler. İlk olarak düşünce yani kelimeler yardımı ile kurulan diyaloglardır. Seçtiğiniz kelimeler sayesinde insanlar sizleri daha rahat tanımaktadır. Yani kullandığınız kelimeleri seçerken çok dikkatli olmalısınız. Belki de söyleyeceğiniz bir cümle sayesinde karşı taraftaki izlenimi oluşturacaksınız.

Kendini Tanı !

İnsanlar kendilerini tanıtırken kullandıkları diğer bir yöntem ise beden dilleridir. Sohbet esnasında kullandığınız jest ve minikler sayesinde kendinizi daha rahat bir şekilde tanıtabilirsiniz. Kendinizi tanıtırken dikkat etmeniz gereken kurallar ise yaşadığınız yaşam tarzı üzerinden cümle kurmak, tecrübelerinize dayalı konuşmak ve karşı tarafın anlayabileceği bir diyalog oluşturmanız gerekmektedir.

Kendini Tanıtma

Önemli diğer husus ise kendinizi tanımak yani benliğinizi keşif etmektir. Zira kendinizi tanıtmanız için öncelikle kendinizi tanımanız gerekmektedir. Uygun ölçülerde kendinizi sevmeniz kendinizi tanımanız noktasında size yardımcı olacaktır. Kendi özelliklerinizi bilmeniz ve özellikleriniz ölçüsünde kendini tanımanız hayattaki hedeflerinizin belirlenmesinde çok önemlidir. Yapabileceğiniz temel yapı taşları doğrultusun da hayatınıza yön vermeniz belki de ilerde yaşayacağınız sorunların önüne geçecektir. Birçok birey kendini ifade etme konusunda tecrübesiz iken yaşantısına karakterini yansıtmış bireyler bu sorunu yaşamamaktadır. Üstelik yaşam kalitesini arttıran en önemli unsur ise bir bireyin özgürce kendini keşif etmesi ve kazandığı deneyimleri yaşantısında uygulamasıdır.
https://www.sevgiforum.com/resimler/...ndini-tani.jpg


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1