SevgiForum  

SevgiForum > Etkinlik > Etkinlikler > Haftanın Konusu

Etiketlenen üyelerin listesi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
11-25-2016
AsyA
Editör

AsyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 3972
Konular: 593
Aldığı Beğeni: 1245
Rep Puanı: 136
Online / Ofline
AsyA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Nurettin Yıldız hocamızın ölümle ilgili videosu varmı.
11-25-2016
eRkam
Üye

eRkam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 8339
Konular: 175
Aldığı Beğeni: 509
Rep Puanı: 21
Online / Ofline
eRkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı: AsyA
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ın kalemine sağlık dediği @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] yorumunda ne yazmış bakalım.
Herşeyin önceden bilinip tayin edilmiş bir vakti vardır o vakit geldiğinde ne bir dakika ileriye nede geriye gider.Allah bilir biz bilemeyiz.

Ben sizi Allah’ın kitabına ve Resulü’nün sünnetine çağırıyorum: Gerçekten sünnet öldürülmüş ve bidat diriltilmiştir.
Hz.Huseyin
11-25-2016
Canfeza
Mihri-mah

Canfeza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 7103
Konular: 88
Aldığı Beğeni: 143
Rep Puanı: 3
Online / Ofline
Canfeza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı: Beste
Ölümü tarif edebilirmisin bana? @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Peki; ölümden daha büyük birşey yarattı mi Hak Teâlâ?

Şimdilik bu kadar: ) Dua ile
Hasan-ı Basrî (rah) şöyle anlatmıştır: "Bir keresinde Resûlullah (s.a.v) sahabelerine ölümden, onun verdiği sıkıntı ve acıdan bahsetti; sonra, 'Onun acısı üç kılıç darbesi kadardır' buyurdu."
Resûlullah'a (s.a.v) ölümden ve onun şiddetinden sorulduğunda şöyle cevap vermiştir:
"Ölümün en hafifi, yünün içinde bulunan pıtrağa benzer; hiç pıtrak yünsüz çıkar mı?
Elbette ki onunla beraber yün de gelir."

Rivayete göre, Hz. İbrahim (a.s) vefat ettiği zaman Allah Teâlâ kendisine: "Halîlim! Ölümü nasıl buldun?" diye sordu, "Islak yün yumağının içine batırılmış kızgın bir şiş gibi hissettim" diye cevap verdi.
Bunun üzerine Allah (c.c), "Unutma ki biz o ölümü sana kolaylaştırdık" buyurdu.

Hz. Musa (a.s) vefat edip de ruhu Allah'a ulaşınca rabbi ona, "Ey Musa, ölümü nasıl buldun?" diye sordu, o da, "Kendimi kızgın bir tavanın üzerine konulmuş canlı bir serçe gibi hissetim; ölmez ki rahata kavuşsun, kurtulamaz ki uçup gitsin."

Bir başka rivayete göre Hz. Musa (a.s) şu cevabı vermiştir: "Kendimi kasabın elinde diri diri yüzülen koyun gibi zannettim."

Hz. Ömer (r.a) Kâ'b Ahbâr'a (rah), "Ey Kâ'b! Bize ölümden bahset" deyince Kâ'b (rah), "Olur, ey müminlerin emîri" dedi ve şöyle anlattı:
"Ölüm bir adamın karnına sokulan çok dikenli bir dal gibidir.
Dikenler her bir damara yapışmış iken başka bir adam gelip o dikenli dalı öyle bir çeker ki, kimi dikenlerle beraber kopup çıkar, kimi de öylece kalır (işte ruhun bedenden çıkması buna benzer)."

Hz. Resülullah (s.a.v) bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmuştur:
"Kul ölüm sancıları arasında kıvranırken mafsalları birbirlerine, 'Artık kıyamete değin birbirimizle görüşemeyece-ğiz; selâmette kalın!' derler."

işte bu anlattıklarımız Allah'ın velî kullarının ve sevgili dostlarının çektiği ölüm sancılarıdır.

AHİRET HAYATI ÖLÜM KABİR KIYAMET / İmam-ı Gazali

Mahşerdeki izdiham gelince aklıma ,
Bu dünya ne kadar da tenha !
11-25-2016
Reiss

Benim Hayallerimi
Senin Kalemin Yazmaz

Reiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 8303
Konular: 7
Aldığı Beğeni: 199
Rep Puanı: 1
Online / Ofline
Reiss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı: AsyA
Kesinlikle ölüm nimet. Ölümden sonra çürümekte kurtların bizi yemeside bir nimet.

Biliyormusun VaV" şimdi bizler hazır gıda tüketiyoruz ya bu hazır gıdalarda koruyucu maddeler varmış. Hamburgerin yıllarca çürümediğini nette okumuşsundur. İnsanlar bu koruyucu maddelerle beslendikleri için artık cesetlerini kurtlar yemiyormuş. Yani çürümüyormuş. Yakında filmlerdeki zombiler gerçek olacak. Ölülerimizi gömecek yer bulamayacağız.

Kazandığımız sevaplarada yakıtımız diyebilirmiyiz. Benzin, enerji yakıt gibi ( :

Hologramik dalga beden. Bir Ahmet Hulusi okuru buldum sanki ( :

Çince konuştun sanki hiç bir şey anlamadım. Fenasını ifna etmek ne demek.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] konumuz ölüm olsun ölüm kabir hayatı olsun yazmak kolay. Nerdesiniz sizi konuda göremiyorum.

Reiss VaV" ın yazısını mutlaka oku.
Biraz rahatsızım kardeşim. Biraz ölümü hatırlar gibi olduk. İnşaallah yazmaya gayret ederim.
11-25-2016
fuzûlî
Üye

fuzûlî - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 8402
Konular: 9
Aldığı Beğeni: 2
Rep Puanı: 1
Online / Ofline
fuzûlî isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı: VaV"
Herşeyin önceden bilinip tayin edilmiş bir vakti vardır o vakit geldiğinde ne bir dakika ileriye nede geriye gider.Allah bilir biz bilemeyiz.
Aynen VaV kardeşim teşekkür ederim. @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim güzel insan,can insan,Asya insan en deruni dilden canı gönülden selam ve dua ile... (:

Etiketler
haftanın, konusu, ölüm

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Seçenekler