SevgiForum  

SevgiForum > Etkinlik > Etkinlikler > Haftanın Konusu

Etiketlenen üyelerin listesi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
12-19-2016
AsyA
Editör

AsyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 3972
Konular: 593
Aldığı Beğeni: 1217
Rep Puanı: 136
Online / Ofline
AsyA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı: sıgınak
Üstat farkında mısın bilmiyorum ama artık kendi kitaplığımızı oluşturabilecek durumdayız

Konu itibari ile yaptığın listeyi yayınlayabilirmisin
Hayır yayınlayamam. Bir kitap ismi alabilmek için bir hafta ömür tükettim. Mümkünse herkes okusun kendi listesini kendisi yapsın : D

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] yorumlarınızı okudum. Haftanın konusu bugün yenileneceği için cevap yazamıyorum.

Allah razı olsun
12-19-2016
~eLida~
Skating is Freedom

~eLida~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 788
Konular: 7214
Aldığı Beğeni: 56
Rep Puanı: 1
Online / Ofline
~eLida~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı: AsyA
Bende kitabı yaşıyorum sanki. Daha fazla katlanamadığım için bıraktığım kitaplar vardır : )

Az rastlanır bir durum. Herkes kitabın incesini makbul görürken sen tam tersi : D

Her halde roman okuduğunda böyle yapıyorsundur. Normal bir kitap içinde böyle düşünüyor musun elida

Kitap okuma oranlarının gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. Sorulan sorular ve alınan cevaplara anketlere bakıldığında meali kitaptan saymıyorlar. Yada dini kitapları kitap listelerine almıyorlar.
Mesela hafızlık kurslarında okuyan öğrencilerin diploması yok. Mezun olduklarında icazet alıyorlar. İstatistiklerde okumamış görünüyor. Türkiye deki okuma oranları dikkate alınmamalı.

Eğer @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ın sorduğu kişilere sormuşlarsa durum felaket tabi : D

Bize okuduğun kitaplardan tavsiye edebileceğin varmı elida. Dün bir kitapçıya gittim tarihi kitap istedim. Bana Baba Tarih kitabını verdiler : D Kps ye girenler anladı hemen : D Ben özellikle yakın tarihi anlatan kitap soruyorum bana tarihi roman elimizde yok dediler : D Buda işin daha vahim kısmı.

Bizi olmamızı istedikleri şekle getiriyorlar. Tarih tekerrürden ibarettir. Tarihimizi bilirsek düşmanımızı dostumuzu bilirsek ona göre tedbir alırız. Okullardaki tarih kitaplarını hatırlayalım. Birtek düşmanımız Yünanlılar. Onlarıda denize döktük bitti. Herkes dostumuz : ) Keşke gerçekten gerçekleri anlatan kitaplara ulaşabilsek.

Bencede bize kitap tavsiye et bizde öğrenelim ~eLida~ : )

~eLida~ kitap okurken hızlı okuma tekniklerini kullanıyor musun. Afyonda olsa ben gideceğimde burada yok hızlı okuma kursu.
Diriliş Çanakkale - Turgut Özakman; Tesadüfen okul kütüphanesinde denk gelmişti,iyiki de gelmiş.O kadar güzel ve yalın bir şekilde anlatılmış ki..
Duygularına yer vermemeye özen göstererek,olduğu gibi aktarmaya çalışmış, çok da güzel yapmış.Belki biraz sıkıcı gelebilir yaklaşık altı yüz sayfaydı sanırsam,ama inan bir başlayınca bırakamıyosun ve en geç bir haftada bitiriceğine eminim.Ayrıca Turgut Özakman'ın tüm eserleri çok güzel Şu Çılgın Türkler eseride çok iyi.Kurtuluş Savaşı dönemini anlatıyor,Diriliş Çanakkale'nin devamı niteliğinde.Hattta ordaki karakterlerin bazıları diğer kitaptada var.
Şah Sultan - İskender Pala;Yazarın en iyi eserlerinden biri diyebilirim.Alevi sünni çatışmasını ilk o kitapta öğrendim.Yavuz Sultan Selim ve Şah İsmail'in öyküsünü anlatıyor.Her cümlesi özenle okunacak bir kitap.
Roman olarakda tavsiye edebileceğim en güzel kitap tartışmasız Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini;Çok güzel bir dostluk hikayesi,yine biraz tarih var Sovyet işgali dönemi kabilde yaşayan babalar ve oğullarının öyküsünü anlatan,tarihin perde arkasını aralayan çok iyi bir eser.Ayrıca uluslararsı çok satanlar listesine girmiş,sekiz milyona aşkın kişi tarafından okunmuş bir kitap.Ve ödülleride var.
Suç ve Ceza - Dostoyevski;Olay Rusya'da geçiyor.Dostoyevski'nin Sibirya'da cezaevinden döndükten sonra yazdığı çok güzel bir roman.Okunmaya değer kesinlikle.
Umarım keyifle okursun,beğenmen dileğiyle.
Hızlı okuma teknikleri pek kullanmıyorum,zaten konsantre olunca günde iki yüz üç yüz sayfa okuyorum o kadarı kafi oluyor.Tüm dikkatini,tüm odak noktanı kitaba verdiğin zaman sorun çözülüyor.Uykusuz yada yorgun değilsen ve okudukça merak ediyosan zaten anlamıyosan ne ara bitirdiğini. (:

“Dante cehennemi anlayamamış. Cehennem hatıraların küllenmesi, ümitlerin susması. Cehennem haykıramamak,
ağlayamamak."
-Cemil Meriç

Etiketler
haftanin, haftanın, konusu, kİtap, okumak

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Seçenekler