SevgiForum  

SevgiForum > MÜZİK BÖLÜMÜ > Albüm Tanıtım bölümü

Albüm Tanıtım bölümü   Not:İndirme amaçlı link paylaşımı yasaktır.

Etiketlenen üyelerin listesi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 08-12-2017
Söz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye No: 8486
Konular: 802
Aldığı Beğeni : 1545
Karizma Puanı: 66
Söz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Söz

Onlar Asla
Geri Dönmeyi Düşünmediler
57.Alay "Sessizce Nöbetteyiz"
Standart Erman Türkeli - Natural (2017) Full Albüm Tanıtımı

01. Darıldın mı Cicim Bana
02. Aşkolom
03. Telgrafın Telleri Intro
04. Telgrafın Telleri
05. Bir Tanem
06. Silence

Albüm ile ilgili diğer bilgiler

ERMAN TÜRKELİ / NATURAL

“Müzik gökle toprak arasındaki bir ahenktir”, demiştir Konfüçyüs.

Erman Türkeli Natural adlı ilk solo albümünde Latin - Pop Rock – Caz ve Türk Sanat Müziği gibi farklı tarzları bir araya getirerek bizlere bu ‘’Natural’’ ahengi yaşatıyor. Kendi firması olan ErmanArt Müzik Yapım’dan çıkan Erman Türkeli albümünün müzik prodüktörlüğü, aranjeleri, keyboard - akordeon ve keman icraları kendisi tarafından tamamlanmış.

Albümde hepimizin bildiği iki hareketli esere yer verilmiş. Birisi “Darıldın Mı Cicim Bana” adlı kanto, diğeri ise “Telgrafın Tellerine Kuşlar Mı Konar” adlı anonim eser. Bunların dışında ise bir pop rock beste (aşkolom), latin şarkı (bir tanem), ve bir Enstrümantal World müzik (silence) olmak üzere toplam 6 şarkı albümde mevcut. Size biraz şarkılardan bahsedeyim;

Anonim eserler kulağımızın alıştığından biraz farklı düzenlenmiş, mesela ‘’Telgrafın Tellerine Kuşlar Mı Konar’’ parçasını dinlerken sanki şu efsane Brooklyn Funk Essentials albümünü dinler gibi oluyorsunuz. Bir yerde ud taksim yaparken, birden trompet ve trombonlar havayı birden değiştiriyor. “Darıdın mı Cicim Bana” ise Latin-Caz tarzında yorumlanmış ve içinde samba elementleri barındırıyor, aynı zamanda klip parçası. “Bir Tanem” ise akordeon solosuyla sanki şu 90’lardaki meşhur Lambada şarkısını andırıyor. Yok ben sözlü müzik çok sevmiyorum diyenlerdenseniz “Silence” tam size göre; bol piyanolu, orta bölümde darbukalı ve kemanlı. Mix-mastering ve stüdyo desteği ayağında ise Metehan Köseoğlu, hem müzisyenliği hem de teknik bilgisiyle albümü yumuşacık duyulmasını sağlamış.
İyi dinlemeler, müzikle kalın.

config.php = Söz

Biz Ölmeyiz Avcı Biz Şehit Oluruz..

Bir Gece Ansızın Gelebiliriz...Bekleyin...!

Etiketler
2017, albüm, erman, full, natural, tanitimi, turkeli

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Seçenekler