SevgiForum.NET

SevgiForum.NET (https://www.sevgiforum.net/index.php)
-   Tanıtım Yazıları (https://www.sevgiforum.net/tanitim-yazilari-180.html)
-   -   Dinimiz İslam / sevgiforum.com (https://www.sevgiforum.net/tanitim-yazilari-180/dinimiz-islam-sevgiforumcom-33497.html)

SevgiForum 13.01.2020 21:49

Dinimiz İslam / sevgiforum.com
 
https://www.sevgiforum.com/resimler/...um-tanitim.png

https://www.sevgiforum.com


Dinimiz İslam

İslamiyet
hakkında tüm merak ettiklerinizi ayet ve hadisler ışığında öğrenmek isteyenler için sitemizde bu konuları irdeliyoruz. Tamamen soyut bir kavram olan din hakkında akıllarda çok fazla soru işareti vardır. İşte bu soru işaretlerinin yanıtlarını sizler için buluyoruz. Aynı zamanda sizlere İslamiyeti anlatmaya ve tanıtmaya da özen gösteriyoruz. Bunu yaparken dayanıksız hiçbir görüş sunmuyoruz. Böylece gerçekliğinden şüphe etmeyeceğiniz, aklınızı kurcalamayacak ve mantığınıza yatan görüşlere sitemizde yer veriyoruz.

Allah’ın varlığı, peygamberin gerçekliği, kuran ayetleri ve mealleri, ibadetler ve nasıl yapılacakları gibi temel hususlar dinimizde genel olarak bilinen konulardır. Ancak bazı noktalar vardır ki nasıl anlaşıldığı muallaktır. Farklı yorumlara açık olduğu için de farklı görüşler oluşur. Böyle konulardaki görüşlerin paylaşılması ve bu görüşlerin ispatı gibi konularda da sizleri aydınlatıyoruz.

İslamın Anlaşılması
İnsanın dini değerleri zirvede sorguladığımız günümüz şartlarında dini anlamak çok daha önemlidir. Bilim ve teknoloji hayatımızın temelinde yer alırken, din gibi soyut ve manevi bir kavramı akıllara oturtmak zorlu olabilecektir. İşte bu yüzden dini hem bilimsel hem de manevi yönleri ile anlatmaya çalışıyoruz. Bilimsel yönüyle islamiyetin güzellikleri çok daha iyi anlaşılacaktır. İmkanların kısıtlı olduğu yüzyıllar öncesinde İslamiyetin emrettikleri yeni yeni bilimde yerini bulmaktadır. İşte bu gibi konuları delillendiriyoruz. Aynı zamanda İslam nurunun tüm kalplere yerleşmesi ve hiç sönmemesi için manevi olarak kalplerinize dokunmaya çalışıyoruz. Hz peygamber ve sahabe efendilerimizin iman aşkından örneklerle kalplerden yeniden bir ışık yakmak için uğraşıyoruz.

İslam gibi eşsiz ve kusursuz bir dinin hor görülmesi, gerici olarak damgalanması gibi yanlış yaftalardan kurtulması için çaba sarf ediyoruz. Müslümanların yobaz değil aksine ilime bilime ne kadar önem verdiğini açıklıyoruz. İslamiyet zaten tüm bu konularda ikan edici delillere sahiptir. Bizler yalnızca bir vesile olarak insanların anlayacağı şekillerde konuyu derliyoruz. Böylece Müslüman ya da gayrimüslim demeden herkesin islamiyeti anlamasını sağlamaya çalışıyoruz. İslamın nurunun tamamlanması için bir ışık da biz yakmak için çaba sarf ediyoruz. 14 yüzyıldır hiç sönmeyen bu nur, ebediyen de sürecektir.

Günümüz de bilim bilgi ve dini bu kadar güzel sentezleyip sizlere sunan tek ve en kaliteli websiteyi sunduğumuz için gurur duymaktayız.

Alita 13.01.2020 21:59

Bu sitenin bizim site ile bağlantısı varmıdır ? İsim benzerliği yüzünden dikkatimi çekti.

SevgiForum 13.01.2020 22:01

Alıntı:

Alita Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 280593)
Bu sitenin bizim site ile bağlantısı varmıdır ? İsim benzerliği yüzünden dikkatimi çekti.

Evet bağlantısı vardır. Orayı kardeş site olarak ta düşünebilirsiniz.

ALi 13.01.2020 23:24

Alıntı:

SevgiForum Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 280591)
Dinimiz islam/sevgiforum.com

Eline saglik vermis oldugun bu bilgi icinde tesekkür ederim Özgür kardes. Site buraya nazaran kücük ve konularda az vede basliklarda sözümü kisa keseyim.

Ebbedullah 18.01.2020 01:11


SoN_BaRoN 18.01.2020 22:52

Ben Üyeyim Zaten Çok Temiz Bir Sitemiz Var İslam Hakkında Çok Güzel Şeyler Yazıyor


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1