SevgiForum.NET  
Go Back   SevgiForum.NET > GENEL KÜLTÜR > Ülkeler ve Şehirler

Ağaç Şeklinde Aç3Begeni
  • 3 gönderen Mevsim
Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
      #1  
Alt 2 Hafta önce
Mevsim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03.03.2013
Üye No: 308
Mesajlar: 11.311
Likes : 1405
Karizma Puanı: 16058
Mevsim isimli Üye şuanda  online konumundadır

Cemaline Hüzün Düşürene
Aşk Olsun...
Cool Yeryüzünün en korkunç yeri
Yeryüzünün en korkunç yeriDünyanın her yerinde efsanelerle anılan, kimsenin ayak basmak istemediği ve bakmaya bile cesaret edemediği birçok ürkütücü yer bulunuyor. Onlardan birkaçını görmek ister misiniz? Eğer yanıtınız "Evet" ise kendinizi hazırlayın. İşte dünyanın en korkunç ve tehlikeli 25 yeri


Dünyada, kimsenin ayak basmak istemediği ve bakmaya bile cesaret edemediği ürkütücü yerleri görmeye hazır mısınız?

Japonya / Hashima Adası

Hashima, 1887 yılında kömür madenciliği için kurulan eski bir yerleşim merkezidir. 1959 yılında dünyanın en yoğun nüfuslu yerlerden biri olarak kabul edilen adanın sahil şeridi sadece 1 kilometre uzunluğunda.


2
1974 yılında bölgede kömür yetersizliği bulundu ve maden kapatıldı. Madenin kapanmasıyla birlikte bölge terk edildi ve şu an bölgede kimse yaşamıyor. Hashima Adası dünyada hayalet kasaba olarak biliniyor.

3 Portekiz / Kilisedeki Kemikler

Bu kilise 16. yüzyılda Fransiskanlar tarafından kuruldu. Küçük kilisenin küçük olmasının bir nedeni var. Yalnızca 18,6 metre uzunluğunda ve 11 metre genişliğinde olan kilise yaklaşık 5 bin papaz ve rahibenin kemiğinden yapıldı. Çatısına Latince "Melior est die mortis die nativitatis" yani "Ölüm günü doğum gününden daha kutsaldır." yazıldı.


45 İtalya / Terk Edilmiş Bir Akıl Hastanesi

Bir zamanlar bir akıl hastanesi olan bina şu anda Brezilyalı sanatçı Herbert Baglione tarafından bir sanat eserine dönüştürüldü. Sanatçı Baglione, işkence gören hastaların hayali figürlerini eski duvar ve zemine tasvir etti.


6 Çek Cumhuriyeti / St. George'un Kilisesi

Çek Cumhuriyeti'nin Lukova Köyü'nde bulunan kilisenin tavanı 1968 yılında bir cenaze sırasında çöktü ve bir sürü kişi hayatını kaybetti. Sanatçı Jakub Hadrava, son zamanlarda korkunç bir heykel koleksiyonunu kiliseye yerleştirdi ve bu mekana korkutucu ve tüyler ürpertici bir atmosfer kazandırdı.


78 Fransa / Paris Yeraltı Mezarı

Paris'in yer altında bulunan tünelleri ve mağaralarında mezarlar bulunuyor. Mezarların bulunduğu kısım çeşitli kaynaklara göre 300 kilometre uzunluğunda. 18. yüzyıldan bu yana yerleştirilen 6 milyon ölünün kalıntıları hala Paris'in yer altında bulunuyor.


910 ABD / Pensilyanya Centralia

Yaklaşık 50 yıl önce patlayan ve bu güne kadar da hala varlığını sürdüren bir yer altı yangınından dolayı bölgede yaşayan binlerce insan 1981 yılında kenti terk etti. Kent şu anda Pensilyanya'daki en az nüfuslu yer. Kentin hikayesi "Silent Hill" adlı bir bilgisayar oyununa yansıtıldı.


11 Çek Cumhuriyeti / Eski Yahudi Mezarlığı

Yahudilerin cenaze törenleri 1439 yılından 1787'ye kadar tam 348 yıl boyunca bu mezarlıkta gerçekleşti. Dünyanın en kalabalık mezarlarından biri olan bu küçük mezarlık alanında yaklaşık 100 bin kişi gömülü yatıyor ve yaklaşık 12 bin mezar taşı bulunuyor. Mezarlık işçileri, mezar yeri azaldıktan bir süre sonra bulunan mezarları toprak ile kapladı ve üzerilerine yeni mezarlar yaptı.


12 Bu Yahudi mezarlığında 12 ölünün kat kat birbirlerinin üzerine yerleştirildiği yerler vardır. Zaman geçtikçe zemin aşındı ve eski mezarlar ortaya çıkmaya başladı. Onların da üzeri kapatılmaya çalışıldı fakat mezarlar tekrar açık verdi. Sonuç ise ortaya sadece sıra dışı bir mezarlık olmakla kalmayıp aynı zamanda korkutucu bir görüntü ortaya çıkardı.

13 Togo / Akodessewa Pazarı

Sözde büyülü nesneler ve şifalı otlar satan bu pazar Batı Afrika'nın Togo başkentli Lomé'nin merkezinde bulunuyor. Akodessewa'da bulunan cisim çeşitliliği tamamen egzotik: Büyük öküz kafatası, maymunların kurumuş kafaları, manda ve leoparların ve daha pek çok 'büyülü' maddeleri elde etmek mümkün.


1415 İtalya / Veba Adası

Poveglia, kuzey İtalya'nın Venedik Lagünü'ndeki en ünlü adalardan biri. Adanın Roma zamanlarından bu yana veba kurbanları için sürgün yeri olarak kullanıldığı söyleniyor. Adada 160.000 kişi gömülü bulunuyor. Ölülerin birçoğunun hayalete dönüştüğü ve bölgeyi hakimiyet aldığına inanılıyor. Sonuç olarak, bazı paranormal araştırmacılar adayı gezegendeki en korkunç yerlerden biri olarak görüyor.


16 Litvanya / Haçlar Tepesi

Haçlar Tepesi, sadece Litvanyalıların haçlarını takıp dilek diledikleri tepedir. Tepede yaklaşık 50 bin haç bulunuyor. Kültüre göre tepede haçı bulunan insanlar şanslı oluyor. İlk haçın ne zaman ve nedenle yerleştirildiği bilinmiyor.


17 Filipinler / Kabayan Mumyaları

1200 ve 1500 yılları arasında Kabayan'ın meşhur mumyaları buraya gömülmüş. Yöre sakinlerine göre mumyaların ruhu hala bölgede yer alıyor. Mumyaların çalınmasını önlemek için çeşitli teknikler geliştirildi. Peki ya bir mumya neden çalınsın? Mumyaları çalmaya çalışan kişilerin yaptığı savunmada mumyaların büyük büyük dedesine ait olabileceğiydi.


18 İskoçya / Lanetli Köprü

Bu köprü küçük İskoç köyü Milton'dan çok uzak olmayan bir kemerli köprü. Köprüde 20. yüzyıldan sonra garip şeyler olmaya başladı. Düzinelerce köpek köprüye geldi ve köprüden aşağı kayalıklara doğru atlamaya başladı ve öldü. Hayatta kalan köpekler ise köprüye tekrar giderek tekrar atladı ve öldü. Nedeni bilinmeyen nedenlerden ötürü köprü hayvanlar için tehlikeli bir yer halini aldı.


1920 Belize / Actun Tunichil Muknal Mağarası

Actun Tunichil Muknal, Belize'deki San Ignacio'ya uzak olmayan bir mağara. Tapir Dağı Doğal Koruma Bölgesi'nin bir parçası olan Maya uygarlığının kalıntılarını içeren önemli bir arkeolojik alan olan mağara tapınak olarak da adlandırılıyor.


2122 İrlanda / Leap Kalesi

Leap Kalesi, İrlanda'nın County Offaly kentinde bulunan ve dünyanın en lanetli kalelerinden biri olduğu düşünülen kale. Hikayesi ise biraz acımasız. Kalenin zemin katında bir zindan ve keskin kazıklar bulunuyor. Bu zindan, kalenin restorasyonu sırasında keşfedildi ve daha öncesinde bilinmiyordu. Zindanda çok sayıda kemik de bulundu. Kaleye kemikleri toplamak üzere işçiler gönderildi. Yerliler kalenin zindanında bulunan kemiklere sahip olmak istedi. Nedeni ise kemiklerin sahipleri ruhlarla iletişim içinde oldukların iddia etmeleriydi.


23 Japonya / İntihar Ormanı

İntihar Ormanı, Japonya'nın Honshu Adası'nda bulunan Aokigahara Ormanı'nın bir diğer adıdır. İnsanlar intihar etmek için bu ormanı seçiyor. İntihar statüsü ile ünlü orman Japon mitolojisiyle ilişkilendirilmiş, hayalet ve şeytanlarla çevrili olduğuna inanılıyor. Şu anda dünyanın en çok intihar edilen ikini yeri olarak bilinen adanın girişinde bir not bulunuyor., (Birincisi San Francisco'daki Golden Gate Köprüsü). "Hayatın ve ailenin paha biçilemez bir hediyesisin. Aileni ve sevdiklerini düşün. Yalnız kalma, bizi ara 22-0110.


24 Peru / Chauchilla Mezarlığı

Chauchilla Mezarlığı, Peru'nun güney kıyısındaki Nazca kentinin yaklaşık 30 kilometre güneyinde bulunuyor. Mezarlık 1920 yılında keşfedildi. Araştırmacılar 700 yıllık cesetleri o sırada buldu. Bölgede bulunan cesetlerin en yenisinin 9. yüzyıla ait olduğu biliniyor. Chauchilla'nın diğer mezar yerlerine kıyasla belirgin bir özelliği bulunuyor. Bölgede bulunan tüm cesetler çömelme pozisyonunda ve yüzlerinde bir gülümseme bulunuyor. Peru'nun kurak iklimi sayesinde cesetler çok iyi şekilde korunmuş durumda.


25 Tunus / Tophet Kutsal Mekanı

Bu mezarlığı korkunç kılan, katledilmiş çocuk mezarları. Dine özgü bu gelenek sırasında çocuklar gömülürken ağlamak ve iç çekmenin cezası ölümdü. 1921 yılında arkeologlar bir alan keşfetti ve bu alanda küçük çocukların ve hayvanların cesetlerine rastlandı.


2627 Brezilya / Yılan Adası

Queimada Grande Adası belki de dünyanın en tehlikeli adalarından birisi. Tamamı ormanlarla kaplı olan ada, 200 metre yüksekliğinde kayalık bir yer şekline sahip. Adada yılanlarla dolu bir kıyı hattı bulunuyor. Adada metrekare başına 6 yılan düşüyor. Bu yılanların zehri ölümcül bir etkiye sahip.


28 Bulgaristan / Buzluca

Bulgaristan'ın anıtı olan bu anıt, 1.41 metre yüksekliğindeki Buzludzha dağının tepesinde yer alıyor. Anıt, 1980 yılında Bulgar Komünist Partisi tarafından inşa edildi. Yapımı taklaşık 7 yıl sürdü ve yapımında 6 binden fazla işçi kullanıldı.


29 Şu anda terk edilmiş olan bölgedeki yapıt bir uzay gemisini andırıyor.

30 Rusya / Ölüler Şehri

Dargavs, Kuzey Osetya'da, küçük taş evleriyle hoş bir küçük köye benziyor fakat aslında eski bir nekropol (Toplu mezar yerlerinin bulunduğu bölgeye verilen isim). Ölüler Şehri'nde insanlar kıyafetleri ve kişisel eşyaları ile birlikte gömülü vaziyette.


3132 Almanya / Terk Edilmiş Askeri Hastane

Birinci ve ikinci dünya savaşları sırasında bu hastane Alman askerleri tarafından kullanıldı. 1916 yılında Adolf Hitler burada toplandı. II. Dünya Savaşı'ndan sonra hastane komünist işgal bölgesine girdi ve SSCB dışında en büyük Sovyet hastanesi haline geldi.


33 ABD / Yapımı Bitirilemeyen Cincinnati Metrosu

Cincinnati'deki terk edilmiş metro istasyonunun yapımına 1884'de başlandı. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra demografik değişiklikler, sistemin artık metroya gerekli olmadığını düşündü. 1925'te inşaat 16 kilometrelik demir yolu hattının yalnızca yarısı tamamlanabildi. Şimdi ise, terk edilmiş metro istasyonu turları yılda iki kez düzenleniyor, ancak pek çok insan tek dolaşmak yerine grupça dolaşmayı tercih ediyor.


34 Filipinler / Askıdaki Tabutlar

Burayı, Filipinler'deki Luzon Adası'nın küçük Sagada Köyü'nde bulabilirsiniz. Muhtemelen ülkenin en korkunç yerlerinden biri olan asma tabutlar eski ve ilginç bir cenaze töreninin kanıtı olabilir. Tabutlar uçurumun kenarındaki bir kayalıkta asılı duruyor.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkPowered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
SevgiForum